MP w Rallycrossie Słomczyn 2020 – Zbigniew Staniszewski tym razem drugi

Fot. Konrad Kodix Sieczkowski
Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX zakończył drugą eliminację tegorocznych mistrzostw Polski w rallycrossie na drugim miejscu. Rywalizacja w najszybszej kategorii supercars na torze autodrom w Słomczynie jak zwykle przyniosła wiele emocji. Kwalifikacje obfitowały w mrożące krew w żyłach sytuacje i zwroty akcji. Po dwa zwycięstwa zanotowali Staniszewski i Jakub Przygoński w Peugeocie 208 RX. W finałowym biegu mniej błędów popełnił Przygoński i on wywiózł ze Słomczyna najwięcej punktów.

Mimo to Staniszewski nadal pozostaje liderem cyklu. Z dorobkiem 56-ciu punktów o jeden wyprzedza Przygońskiego. Trzeci Marcin Wicik w Fordzie Focusie RX ma 10 punktów straty do lidera.

Zbigniew Staniszewski: Po tylu zawodach, testach i treningach samochód ustawiony mamy optymalnie. Niewiele tam rezerw więc jedziemy już na granicy możliwości auta i kierowcy. Jedziemy absolutnego maxa, a tniemy się z Kubą o dziesiąte części sekundy na okrążeniu. Rywalizacja jest niesamowita, o zwycięstwach decydują drobne błędy. Sobotnie kwalifikacje były bardzo efektowne. Szczególnie drugi bieg w którym zanotowałem kilkumetrowy lot. Moje koło najechało na koło Kuby i wyrzuciło przód auta. Wyglądało niebezpiecznie, ale skończyło się dobrze. Potem obróciło moich rywali i wygrałem ten bieg. W finale nie miałem już tyle szczęścia. Wyjechałem z pierwszego zakrętu na drugiej pozycji. Źle zrozumiałem mojego spottera i okrążenie wcześniej niż powinienem pojechałem jokera. Ewidentny mój błąd. Wyjechałem z jokera jako trzeci i blokowany przez Wicika dałem Przygońskiemu możliwość wypracowania dużej przewagi. Cóż, pracujemy dalej. Mamy dwa tygodnie do kolejnej eliminacji w Słomczynie. Liderujemy, ale przed nami arcytrudne batalie o tytuł mistrza Polski. O tytule zadecydują niuanse. Będzie ciekawie.”

Słomczyn 12-13 września 2020

1. Jakub Przygoński Peugeot 208 RX  4:43,456

2. Zbigniew Staniszewski   Ford Fiesta RX  4:45,449

3. Marcin Wicik  Ford Focus RX  4:51,163

Klasyfikacja cyklu Mistrzostw Polski

1. Zbigniew Staniszewski  29 + 27 = 56pkt

2. Jakub Przygoński  26 + 29 = 55 pkt

3. Marcin Wicik 24 + 22 = 46 pkt

…………………………………..

8 Michał Peterlejtner Skoda Fabia RX AK Nowomiejski 9 + 13 =22

11 Mateusz Ludwiczak Mitsubishi Space Star Motoklub Olsztyn 12 + 0 = 12

nowe miasto lubawskie Olsztyn sport seniorski sporty samochodowe

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x