Najlepsi rajdowcy na mazurskich szutrach – Silniki już warczą…

Czterdzieści dziewięć załóg z całej Europy stanie na starcie 68. Rajdu Polski. Pierwszy odcinek specjalny kierowcy pokonają już jutro (23 września) na torze wyścigowym w Mikołajkach. Rajdowców czeka 230 kilometrów odcinków specjalnych. W imprezie wystartuje czołówka kierowców Starego Kontynentu, z wielokrotnym mistrzem Europy Lucą Rossettim na czele. Polscy kibice z pewnością emocjonować się będą pojedynkiem rodzimych zawodników Krzysztofa Hołowczyca, Leszka Kuzaja, Kajetana Kajetanowicza oraz Michała Sołowowa.

– Kibice rajdów samochodowych zawsze chętnie odwiedzają urokliwe miejsca, dlatego kolejna edycja Rajdu Polski rozgrywana na Mazurach to świetna okazja do promocji regionu mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Liczymy, że dzięki świetnie przygotowanym trasom i sprawnej organizacji Rajd Polski wróci wkrótce do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Świata dodaje marszałek.

Emocje są zagwarantowane. Istotnymi atutami Rajdu Polski są: nie tylko świetna stawka uczestników, ale wyjątkowa trasa o nawierzchni szutrowej. Kierowcy lubią tę imprezę, bo tu wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, nie ma czasu na nudę. Dodatkowym magnesem przyciągającym na Mazury rajdowców jest ogromne zainteresowanie kibiców, zakochanych w tym sporcie. Przy okazji apelujemy o pełną dyscyplinę wokół trasy. Kierowcy rozwijać będą ogromne szybkości, ostrożność jest niezbędna.

Mikołaki są już gotowe, również świeżo wyremontowany plac z rzeźbą Króla Sielaw w centrum miasta, gdzie usytuowano metę Rajdu Polski.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x