Rajd Dakar – Wydma źródłem kłopotów, ale Hołek nadal piąty

Olsztynianin Krzysztof Hołowczyc zajął szóste miejsce na piątym etapie Rajdu Dakar, ale utrzymał wysoką piątą pozycję w klasyfikacji generalnej. Trasa prowadziła z Calama do Iquique na północy Chile i miała 459 km, w tym 423 km odcinka specjalnego. Wygrał legendarny dziewięciokrotny triumfator tej imprezy Francuz Stephane Peterhansel. Liderem pozostał trzeci na mecie w czwartek Hiszpan Carlos Sainz (stracił do Francuza 3.15)

Hołek rozkręcał się z kilometra na kilometr. Na pierwszym pomiarze był dopiero dziewiąty, ale później wyraźnie przyspieszył i na szóstym pomiarze awansował na piąte miejsce. Strata do Francuza wynosiła wówczas niespełna siedem minut. Na mecie olsztynianin sklasyfikowany został na szóstej pozycji, jednak dystans wzrósł do 23 minut i zapewne była w tym jakaś konkretna przyczyna. Dopiero później okazało się, że zakopał się na jednej z wydm i wydostanie się z opresji zajęło sporo czasu. W każdym razie Hołowczyc utrzymał piąte miejsce w generalce, choć oczywiście strata do czołowej trójki, która wyraźnie dominuje w Rajdzie Dakar, powiększyła się.