Supersprint na Nowowiejskiego – Kunszt Pana Zbyszka

Już po raz czwarty kierowcy uwielbiający wyścigi spotkali się podczas Olsztyńskiego Supersprintu. Trasa długości niespełna 2 kilometry (zawodnicy przejechali ja dwukrotnie) prowadząca ulicą Nowowiejskiego i kilkoma zaułkami Starego Miasta wymagała nie lada zręczności, a zimowa aura spotęgowała skalę trudności. Najszybszy okazał się znany kierowca rajdowy Zbigniew Staniszewski, drugie miejsce zajął Marcin Kurp, a trzecie Krzysztof Lendesz. Wkrótce więcej szczegółów.

IV Samochodowe Grand Prix Olsztyna o Puchar Prezydenta Miasta jest imprezą bardzo widowiskową, której bohaterami są wprawdzie kierowcy, ale jest to przede wszystkim frajda dla widzów. Mogą oni z bliska mogą podpatrzeć technikę jazdy najlepszych. Tym razem do organizatorów – Automobilklubu Warmińskiego wpłynęło ponad 30 zgłoszeń. Po badaniach technicznych do rywalizacji przystąpiło 24 zawodników. Większość z nich to licencjonowani rajdowcy, ale znalazło się też kilku amatorów.

Zwycięstwa Zbigniewa Staniszewskiego można było oczekiwać, ale wydawało się, że groźnym konkurentem może być Bogdan Ludwiczak, znany z odważnej, czasami brawurowej jazdy, której daje upust w rally crossie. Tym razem pan Bogdan trochę przeszarżował. Pod Casablancą  uderzył w krawężnik, zerwał zawieszenie i na tym niestety zakończył udział w imprezie.

To jednak nieodłączny element imprez samochodowych, w których żeby wygrać trzeba czasami zaryzykować.

Samochodowe Grand Prix Olsztyna odbywało się równolegle z trwającym na Starówce Jarmarkiem. Podczas uroczystego zakończenia imprezy najlepsi otrzymali puchary, nagrody i gorące brawa od kibiców sportów automobilowych, również od tych, którzy znaleźli się na Nowowiejskiego przy okazji.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x