Tor Modlin Rally Show zwieńczy sezon 2021 – Zbigniew Staniszewski kocha takie próby

Fot. Team Staniszewski
Zbigniew Staniszewski z pilotem Gracjanem Dudą wystartują w najbliższą sobotę (27 listopada) w rajdzie Tor Modlin Rally Show. To druga edycja towarzyskiej imprezy rozgrywanej na zakończenie sezonu sportów motorowych w Polsce. Pomysłodawcą wydarzenia jest wielokrotny mistrz Polski w rajdach Leszek Kuzaj. Organizatorzy przygotowali dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 36 kilometrów. Załogi ścigały się będą na wspomnianym torze oraz po raz pierwszy na terenie historycznej Twierdzy Modlin.

Zbigniew Staniszewski: „Kocham rajdy i cieszę się niezmiernie że po raz drugi w tym sezonie wezmę udział w imprezie takiego formatu. Rzecz jasna nie brakowało mi w tym roku kilometrów bo wziąłem udział w dziesięciu imprezach rallycross i niezliczonej ilości treningów, ale rajdy to całe moje życie i niczym małe dziecko nie mogę doczekać się kolejnego takiego startu. Zespół po zdobyciu trzech tytułów jest w znakomitej formie. Jesteśmy rozjeżdżeni jak nigdy i z wielkim zapałem przystępujemy do imprezy w Modlinie. Pojedziemy naszą rajdówką Fordem Fiestą R5. Na prawym fotelu zasiądzie mój spotter Gracjan Duda. Rajdówkę, którą posiadamy w zespole już kilka lat, znam na pamięć. Auto jest znakomicie przygotowane, ustawienia na asfalty mamy dopracowane w najmniejszych szczegółach. Startowaliśmy w Modlinie rok temu podczas pierwszej edycji. Znamy specyfiką toru i tych odcinków specjalnych. Nie ma mowy o żadnym zaskoczeniu. Będziemy próbowali zrobić bardzo dobry wynik”.

Do rywalizacji zgłosiło się 49 załóg. Listę otwierają mistrzowie Polski w rajdach Miko Marczyk z Szymonem Gospodarczykiem w Skodzie Fabii Rally2. Nowością jest próba Stage Show, w czasie której przejazd załóg oceniany będzie przez grupę jury. Finałowy punkt rajdu czyli Kryterium Toru Modlin rozpocznie się o godz. 19.00.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn sport seniorski sporty samochodowe

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x