Wypadek „Hołka” w Hungarian Baja – Deszcz zniweczył szanse

Załoga Orlen Team Krzysztof Hołowczyc i Jean-Marc Fortin wypadła z trasy na czwartym odcinku specjalnym rajdu Hungarian Baja. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale po uderzeniu w drzewo Nissan Navara, którym jechał olsztynianin nie nadawał się do kontynuowania imprezy. A wszystko przez deszcz, którego tak obawiał się Hołek” po wygraniu trudnego prologu.

Regulamin rywalizacji jest bezwzględny. Polsko-belgijska załoga musiała jechać na oponach nie przystosowanych do trudnych warunków, jakie w sobotę panowały na trasie. Rzęsiście padający deszcz wymagał zupełnie innego ogumienia. Różnice między zawodnikami były po prologu minimalnie, a ryzyko zawsze wiąże się z takimi konsekwencjami.

Oczywiście szkoda straconych punktów, ale Krzysztof Hołowczyc nadal ma duże szanse zostać zwycięzcą pucharowej rywalizacji w Cross Country. Niebawem wystartuje w kolejnej imprezie tego cyklu, tym razem w Polsce.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x