Zb. Staniszewski w Tor Modlin Rally Show 2020 – Nowa atrakcja zamiast Barbórki

Fot. Konrad Kodix Sieczkowski
Tor Modlin Rally Show to nazwa nowej imprezy sportów motorowych, która pod nieobecność Rajdu Barbórki, ma zakończyć sezon sportowy w Polsce. Pomysłodawcą wydarzenia, które już w najbliższą sobotę 12 grudnia odbędzie się na torze w Modlinie jest wielokrotny rajdowy mistrz Polski Leszek Kuzaj.

Organizatorzy przygotowali dziewięć prób sportowych o łącznej długości niespełna 35 kilometrów. Ostatnia dziesiątą próba – Kryterium Toru Modlin – będzie miała charakter pokazowy i nie będzie zaliczana do końcowej klasyfikacji rajdu. Na liście startowej zawodów widnieje 46 załóg. Wśród nich świeżo upieczony rajdowy mistrz świata WRC-3 Fin Jarri Huttinen, niezwykle utytułowany Austriak Manfred Stohl oraz aktualny mistrz Polski i Europy strefy centralnej w rallycrossie Zbigniew Staniszewski. Olsztyński kierowca wystartuje Fordem Fiesta RX, w którym rzecz jasna wymagane jest doinstalowanie fotelu pilota. W nim zasiądzie koordynator i spotter teamu Staniszewskiego Gracjan Duda. 

Zbigniew Staniszewski: Nie będę ukrywał że celujemy w podium. Nie będzie to łatwe bo lista startowa naszpikowana jest wieloma znakomitymi nazwiskami. Jeśli będzie sucho nasze szanse rosną bo dysponujemy bardzo mocnym samochodem. Jeśli będzie mokro to odwrotnie bo nasz 600-konny potwór będzie się ślizgał. Na prawy fotel zaprosiłem mojego spottera rallycrossowego Gracjana Dudę. To swojego rodzaju forma podziękowania mu za jego fantastyczną pracę w moim najlepszym sportowym sezonie. Dwa tegoroczne mistrzostwa to również jego zasługa. Zajmie miejsce mojego etatowego pilota Sebastiana Rozwadowskiego, który grzecznościowo „wpuścił” Gracjana, ale już wiemy że będzie to jednorazowa historia. Z Sebastianem planujemy wspólne rajdowe starty w 2021 roku. Tor Modlin Rally Show to specyficzna impreza. Krótka i naszpikowana wieloma pułapkami. Jest wiele miejsc gdzie ścigając się między betonowymi przegrodami oraz krawężnikami można uszkodzić samochód i zapomnieć o dobrym wyniku. Rallycrossowe tytuły zobowiązują żeby pokazać się jak najlepiej i zrobić dobry wynik. Tanio skóry nie sprzedamy”.

Gracjan Duda: „Fantastyczny pomysł na zakończenie sezonu. Barbórka w tym roku nie pojedzie, ale pomysł aby spotkać się na torze Modlin jest strzałem w dziesiątkę. Lista startowa robi wrażenie więc będzie się z kim mierzyć. Z mojego punktu widzenia to również fantastyczne podsumowanie naszej zespołowej pracy ze Zbyszkiem. Rola pilota to dla mnie duże wyzwanie bo samochód jest niesamowicie szybki. Jesteśmy po pierwszych testach, na pewno nie będę się nudził:) Prognozy pogody mówią że będzie „delikatnie” wilgotno więc nasza gigantyczna moc samochodu może nam nie pomóc. Warunki będą jednak dla wszystkich takie same więc jesteśmy dobrej myśli”.

Harmonogram Tor Modlin Rally Show:

OS1: Tor Modlin I  (2,40 km)  9:00

OS2: Tor Modlin II  (4,20 km)  9:07

Serwis

OS3: Tor Modlin III  (2,40 km)  10:00

OS4: Tor Modlin IV  (4,20 km)  10:07

Serwis

OS5: Tor Modlin V  (2,40 km)  11:00

OS6: Tor Modlin VI  (4,20 km) 11:07

Serwis

OS7: Tor Modlin VII  (4,90 km)  12:30

Serwis

OS8: Tor Modlin VIII (4,90 km) 13:30

Serwis

OS9: Tor Modlin IX  (5 km)  15:00

Kryterium Toru Modlin (2,50 km)  18:00

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn sport seniorski sporty samochodowe

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x