Zbigniew Staniszewski na torze Slovakiaring – Trzy tytuły w zasięgu

Fot. Konrad Kodix Sieczkowski
Zbigniew Staniszewski stanie w najbliższy weekend (9/10 października) przed szansą zwieńczenia niezwykle udanego sezonu w rallycrossie. Mimo że do zakończenia Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Europy strefy centralnej pozostały po dwie rundy to już podczas najbliższej, łączącej oba cykle, olsztyński kierowca jest w stanie zapewnić sobie tytuły w obu klasyfikacjach. Najlepsi kierowcy spotkają się na torze Slovakiaring obok Bratysławy. Na liście zgłoszeń widnieje 9 samochodów klasy supercars. Staniszewski wystartuje dobrze znanym Fordem Fiesta RX.

Zbigniew Staniszewski: Nasz plan to zakończyć wszystko i zamknąć sezon już w najbliższy weekend na Słowacji. Nasza przewaga punktowa nad konkurencją jest tak duża, że powinniśmy tego dokonać podczas najbliższych zawodów i wrócić do Olsztyna z podwójnym, a nawet z potrójnym tytułem mistrzowskim. Oprócz planowanych mistrzostw Polski i Europy centralnej jesteśmy blisko tytułu mistrza Czech. Tak się fortunnie zbiegły nasze starty z kalendarzami wszystkich cykli że najprawdopodobniej zgarniemy także tytuł mistrza naszych południowych sąsiadów. Jesteśmy już zmęczeni bardzo długim sezonem. Mechanicy wypracowali rekordową liczbę godzin. Samochód zrobił swoje kilometry. Przy tak potężnej pracy, która już za nami liczymy że po weekendzie na Słowacji będziemy mogli otworzyć szampany i podsumować znakomity sezon. Oczywiście będziemy chcieli rundę wygrać bo idziemy po mistrza i trzeba to solidnie przypieczętować, ale jeśli nie uda się tego zrobić to każde miejsce na podium będzie nas satysfakcjonowało. Nie startowałem jeszcze na torze w Słowacji. Będzie on przebudowany na potrzeby rallycrossu dopiero na kilka dni przed zawodami więc nie ma możliwości wcześniejszego treningu. Nie ma to jednak większego znaczenia. Jesteśmy tak rozjeżdżeni, że po zapoznaniu z torem w ramach regulaminowych treningów zarządzonych przez organizatora, wystarczająco przygotujemy się do rywalizacji z konkurencją. Zapowiedziało się dziewięciu kierowców w klasie supercars. Będziemy walczyli o zwycięstwo, ale nie za wszelką cenę. Liczy się miejsce na podium. Któreś z tych trzech miejsc da nam trzy tytuły.”

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn sport seniorski sporty samochodowe

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x