Michał Rudziński siłacz nad siłacze, Gmina Bartoszyce też atakuje – Ćwierć tony to pestka…

W Łodzi odbyły się 11 i 12 grudnia Mistrzostwa Europy w Martwym Ciągu oraz Wyciskaniu Sztangi Leżąc Federacji WPA W turnieju wystartowało ponad 300 zawodników z 10 krajów. Wśród uczestników było bardzo wielu Mistrzów Świata i Europy oraz rekordzistów w różnych kategoriach wagowych. Prawdziwa furorę w tej imprezie „zrobił” siłacz reprezentujący klub Sukces Olsztyn – Michał Rudziński.

Został Mistrzem Europy w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii 140+ (Men Pro Raw) oraz w kategorii Open Absolut Men Pro Raw. Ta kategoria klasyfikuje wszystkich startujących zawodników pod względem wieku, wagi oraz wyciśniętego ciężaru. To oznacza, że zawodnik odebrał również statuetkę przeznaczoną najsilniejszemu ze wszystkich zawodników biorących udział w Mistrzostwach Europy. Mamy więc najsilniejszego atletę na Starym Kontynencie. Wyciskane ciężary przekraczają grubo ćwierć tony

Zawodnik ten pochodzi z Olsztyna i tu mieszka .Jest Mistrzem Polski 2014 w wyciskaniu sztangi leżąc oraz drugim Polakiem, który wycisnął największy ciężar.

Z tego samego klubu wystartował Mariusz Łukasiak, zajmując pierwsze miejsce w kategorii weteran 45-49 lat do 110 kg

{AdmirorGallery}rudzinski16{/AdmirorGallery}

Gmina Bartoszyce atakuje!

Warmię i Mazury reprezentowali także dwaj zawodnicy MLKS „Siła” w Bartoszycach – Jakub Bach z Sokolicy oraz Marek Makarewicz z Bezled.

Obaj zawodnicy wywalczyli tytuł Mistrza Europy w martwym ciągu, każdy w swojej kategorii. Młodszy z nich, Jakub Bach zwyciężył w wadze do 110 kg w rywalizacji 16 i 17-latków oraz był najlepszy w kategorii open. W najlepszej próbie uzyskał 220 kg. Tym samym o 20 kg poprawił rekord życiowy w martwym ciągu. Świetną formę zaprezentował także Marek Makarewicz, który zdobył złoty medal w kategorii open 33-39 lat. Zajął on również drugie miejsce w wadze do 140 kg. Rywalizację w martwym ciągu zakończył z wynikiem 280 kg. W drugim dniu mistrzostw Marek Makarewicz zdobył kolejne medale. W wyciskaniu sztangi leżąc uzyskał 215 kg, co dało mu złoto w kategorii wagowej do 140kg oraz wicemistrzostwo Europy w kategorii open do 39 lat.