Mistrzostwa Warmii i Mazur Kettlebell Sport – Jak podnosić z uśmiechem?

W niedzielę (24 listopada) w Zespole Szkół Budowlanych (ul. Żołnierska 15) odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Warmii i Mazur Kettlebell Sport zorganizowane przez Uczniowski Klub Sportów Walki PIRS Powiatu Olsztyńskiego. Dyscyplina mało znana w szerszych kręgach jak się okazało się może stać się doskonałą zabawą zarówno dla uczestników (niekoniecznie specjalistów) jak i widzów.

 

Kibiców zresztą nie zabrakło. Z zapartym tchem oglądali popisy siłaczy (siłaczek), a ci przez 10 minut (tyle trwa konkurencja) dawali z siebie wszystko. Zmaganie się z klkunastokilogramowym ciężarem wymaga naprawdę i dobrej techniki i dużej krzepy. A zawodników z takich cechami wśród uczestników nie brakowało. Wśród startujących zauważyliśmy m. in. koszykarkę KKS Joannę Markiewicz, która znakomicie radziła sobie z ciężarem i znalazła się na podium. Rywalizacja toczyła się w 9 kategoriach ( 5 męskich 4 kobiecych), a najlepsi otrzymali medale i dyplomy. Patronem imprezy był Prezydent Olsztyna. Zresztą Piotr Grzymowicz osobiście przypatrywał się zmaganiom siłaczy.

Byliśmy pod wrażeniem naprawdę wspaniałej atmosfery turnieju. Rzadko się zdarza, by na zakończenie, już po dekoracji, jeden z uczestników w imieniu wszystkich podziękował organizatorom za umożliwienie przeżycia takiej frajdy. Ale to jest cała sól sportu amatorskiego, gdzie liczy się pasja, ambicja i nie ma mowy o pieniądzach. Wyniki podamy niebawem po otrzymaniu oficjalnego komunikatu od organizatorów. A teraz zapraszamy do galerii. A jest kogo oglądać.

{AdmirorGallery}kerk24{/AdmirorGallery}

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

kettlebel Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x