Mityng Olimpiad Specjalnych – Siłacz z Niedźwiedzia Reszel

W Bydgoszczy odbył się VIII Ogólnopolski Mityng w Trójboju Siłowym Olimpiad Specjalnych. Impreza odbyła się na obiektach Zawiszy. W mityngu wzięło udział 75 sportowców z całej Polski Do zawodów zakwalifikował się także Janusz Topczewski z Sekcji OS „Niedźwiedź” prowadzony przez trenera Grzegorza Batena. W swojej kategorii wagowej zajął pierwsze  miejsce , zdobywając w sumie 4 złote medale.

 

Zawody rozpoczęły się w czwartek wieczorem uroczystą Ceremonią Otwarcia, uświetnioną występami grupy tanecznej „Fleksi” oraz zespołu muzycznego „Banau”.

Następnego dnia od rana rozpoczęła się rywalizacja „siłaczy. Uczestnicy osiągali wyniki, które u wszystkich budziły respekt.

Przypomnijmy Janusz reprezentował Polskę w trójboju siłowym w Europejskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, które odbyły się w dniach 18-24 września 2010 roku. Zajął w swojej kategorii wagowej I miejsce .Zdobywając w sumie 4 złote medale i tytuł mistrza Europy.

W Bydgoszczy Janusz Topczewski również nie zawiódł. Wywalczył cztery złote medale.       Trzy „ małe” /w przysiadzie, wyciskaniu sztangi w leżeniu, martwym ciągu/ i duży za cały trójboju siłowym.

W przerwach między zmaganiami sportowymi zawodnicy mogli bezpłatnie przebadać się w ramach programu „Zdrowi Sportowcy”, realizowanego przez lekarzy, fizjoterapeutów, dietetyków i rehabilitantów wspieranych przez wolontariuszy z Collegium Medicum.

Po tych badaniach okazało się, że nasz zawodnik powinien nosić okulary i takie też na koniec badań otrzymał. Trzeciego dnia na terenie ośrodka jeździeckiego w Jarużynie wszyscy uczestniczyli w festynie. Zabawa była przednia – zawodnicy, trenerzy, wolontariusze i organizatorzy wspólnie bawili się do późnego wieczora. Było ognisko z kiełbaskami, przejażdżka bryczką, stoiska kulinarne, tańce, a na koniec składanie podpisów na ogromnym banerze.

Zawody zakończyły się uroczystą Ceremonią Zamknięcia, którą uświetnił występ zespołu „Dikanda”.

Sportowy serwis internetowy Reszel pl

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x