MP juniorów i weteranów w trójboju siłowym 2013 – Zamek, Masakra i Herkules z sukcesami

W miniony weekend (18-19 maja) w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18, oraz Weteranów w Trójboju Siłowym. W imprezie udział wzięło pięciu zawodników Klubu Sportowego "Zamek" Kurzętnik, pod opieką trenerską Andrzeja Kowalczyka. Siłacze przewieźli do swego rodzinnego miasteczka aż pięć medali w tym cztery złote. Dwa medale zdobyli też zawodnicy olsztyńskiego Herkulesa, a jeden przypadł reprezentantowi Masakry Ełk.

A jak było w Kielcach? W kategorii juniorów do lat 16-tu pierwsze miejsce w kat. wag. 120 kg zajął Tomasz Luliński, który przysiadł z ciężarem 147,5 kg, wycisnął na ławce 82,5 kg, w martwym ciągu podniósł 180 kg, co dało mu w trójboju 410 kg. W tej samej kategorii wiekowej do 63 kg brązowy medal wywalczył Adrian Gregrowski, który w trójboju osiągnął 290 kg (92,5+62,5+135).

W rywalizacji juniorów do lat 18-tu Mistrzami Polski zostało dwóch zawodników „Zamku”. W kat. wag. 66 kg zwyciężył niezawodny Patryk Kutza, który osiągnął

w trójboju 472,5 kg (165+97,5+210). Tym rewelacyjnym występem Patryk zwyciężył także w kat. open juniorów do lat 18-tu, ustanawiając przy tym cztery nowe rekordy kraju.

W kat. wag. 120 kg zwyciężył Filip Miśkiewicz, , który w trójboju uzyskał 507,5 kg (190+105+212,5).

W gronie weteranów w kat. wag. 93 kg Mistrzem Polski został Daniel Cieplak z wynikiem 650 kg (225+185+240).

Na koniec podczas uroczystej dekoracji okazało się że Klub Sportowy „Zamek” Kurzętnik wywalczył puchar za zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji drużynowej juniorów.

{AdmirorGallery}kutza20{/AdmirorGallery}

Ełckie Stowarzyszenie „Masakra” w MP s reprezentowali Kamil Lelo w kategorii do 66 kg oraz Radosław Gołub w kategorii do 74 kg. Świetnie zaprezentował się Kamil Lelo, który z wynikiem 410 kg pewnie sięgnął po srebrny medal. Radosław Gołub, osiągając 387.5 uplasował się na 4 pozycji w swojej kategorii wagowej.

Swój udział w MP w Kielcach zaakcentowali też zawodnicy olsztyńskiego Herkulesa. Zdobywali medale w grupie juniorów U-18. Złoto wywalczył Tomasz Zbróg (uczeń Zespołu Szkół Gastronomicznych) w wadze 105 kg – 535 kg, a brązowy Paweł Warcaba w kategorii 74 kg – 410 kg. Paweł jest uczniem Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie, gdazie dyrekcja sprzyja siłaczom udostepniając im salę treningową.