MP juniorów w trójboju siłowym Kielce 2012 – Złoty debiutant

W Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów do 18 i 23 lat  w trójboju siłowym.  W imprezie wystartowało trzech zawodników  KS Zamek Kurzętnik. Mistrzem Polski do lat 18-tu w kat. wag. 74 kg został debiutant Patryk Kutza.  Patryk w swoim pierwszym starcie w trójboju siłowym  zaliczył wszystkie dziewięć podejść, w przysiadzie  150 kg, w wyciskaniu 90 kg i w martwym ciągu 170 kg.  Dało mu to łącznie 410 kg i złoty medal.  Na podium stanęło  jeszcze dwóch zawodników z Kurzętnika.

W kategorii wagowej do lat 23 brązowy medal wywalczył  Michał Skonieczka, który przysiadł z ciężarem 230 kg, wycisnął 120 kg i w martwym ciągu podniósł 220 kg, co dało mu w trójboju 570 kg.
Brązowy medal zdobył także w kat. wag. 83 kg Mateusz Kierzenkowski z wynikiem 640 kg w trójboju.  Na ten wynik złożyło się 230 kg w przysiadzie, 190 kg
w wyciskaniu i 220 kg w martwym ciągu. Mateusz  w trzecim podejściu wyciskania próbował ustanowić nowy  rekord Polski 198 kg, niestety popełnił błąd i nie