MP juniorów w trójboju siłowym – Megatron i Zamek – Znakomicie!

W Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 18 w trójboju siłowym. W imprezie wystartowali reprezentanci dwóch sekcji warmińsko-mazurskich  KS „Zamek” Kurzętnik i Megatronu Ełk. Start przeszedł najśmielsze oczekiwania, bowiem łącznie zdobyliśmy aż jedenaście medali, zajmując czołowe lokaty w klasyfikacjach zespołowych, choć mieliśmy mniej zawodników niż inne czołowe kluby.

Wyniki swoich zawodników przesłał nam Pan Andrzej Kowalczyk z Kurzętnika.

W kategorii44 kg srebrny medal wywalczyła Monika Kowalczyk, która przysiadła z ciężarem 65 kg, wycisnęła 22,5 kg i w martwym ciągu podniosła 70 kg, co łącznie dało jej 157,5 kg w trójboju.

W wadze 52 kg mistrzynią Polski została Agata Szułczyńska która w przysiadzie zaliczyła 75 kg w wyciskaniu 32,5 kg i martwym ciągu 92,5 kg łącznie w trójboju uzyskała 200 kg.

Jej siostra Jagoda w kategorii 56 kg zdobyła srebrny medal. W przysiadzie osiągnęła 70 kg w wyciskaniu 40 kg i martwym ciągu 90 kg czyli w trójboju 200 kg.

Te wspaniałe wyniki i zajęte lokaty uplasowały dziewczyny na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej co nagrodzone zostało okazałym pucharem.

W wadze 56 kg chłopców drugie miejsce wywalczył Kamil Kowalski który w przysiadzie zaliczył 130 kg w wyciskaniu 65 kg i martwym ciągu 150 kg  i w trójboju 345 kg.

W kategorii 82,5 kg  czwarte miejsce zajął Bartłomiej Bendyk który przysiadł z ciężarem 180 kg, wycisnął 135 kg i w martwym ciąg podniósł 215 kg co w trójboju dało 530 kg.

Jednym z sędziów na Mistrzostwach Polski był utytułowany zawodnik Zamku Arkadiusz Kamiński. Podsumowując start należy uznać za bardzo udany, pięciu zawodników i cztery medale w tym ten najcenniejszy oraz co równie ważne Zamek zajmuje trzecie miejsce w kraju w klasyfikacji drużynowej dziewcząt do lat 18-tu.

Sztangiści Megatronu, występując w 7-osobowym składzie zdobyli…siedem medali. Na podium stawali: