MP w Trójboju Siłowym Klasycznym Warszawa 2012 – Patryk Kutza z tytułem i rekordem

W miniony weekend (14-16 grudnia) w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym do lat 20, 23 i seniorów. Z dużym powodzeniem startowali zawodnicy KS Zamek Kurzętnik. Mistrzem Polski do lat 20 w kat. wag. 66 kg został Patryk Kutza który w przysiadzie zaliczył 165 kg (nowy rekord Polski), w wyciskaniu 95 kg i w martwym ciągu 200 kg, co łącznie dało mu 460 kg w trójboju i tytuł mistrza kraju. Srebrny medal wywalczył Przemysław Lubieniecki 195 kg (nowy rekord Polski) + 140 kg + 215 kg = 550 kg.

Czwarte miejsca tuż za podium do lat 20 zajęli : Joanna Stankowska w kat. wag. 52 kg, która osiągnęła wyniki: 52,5 kg +30 kg +72,5 kg = 155 kg oraz Filip Miśkiewicz w kat. wag. 120 kg, który zaliczył wszystkie 9 podejść 167,5 kg +100 kg +195 kg = 462,5 kg, Filip był jednym najmłodszych zawodników turnieju.

W kat. wag. 83 kg do lat 20 ósme miejsce zajął Norbert Łuczyński 180 kg +85kg +205 kg = 470 kg W gronie seniorów siódme miejsca zajęli, w kat wag. 66 kg Piotr Markiewicz 160 kg +102,5 kg +215 kg = 477,5 kg i w kat. wag. 83 kg Arkadiusz Kamiński 212,5 kg +132,5 kg +250 kg = 595 kg.

{AdmirorGallery}patry17{/AdmirorGallery}

Ełk też z medalem

W Mistrzostwach Polski zadebiutowali siłacze ełckiego Stowarzyszenia „Masakra” Ełk. Brązowy medal w kategorii seniorów do 66 kg zdobył Dominik Golak. Wśród juniorów czwarte miejsce w kat. do 66kg zajął Kamil Lelo, również na czwartym miejscu w kat. do 74kg uplasował się Radosław Gołub