MP w trójboju siłowym – Niezłomny Arek i mocarze z Giżycka

W Puławach odbyły się Mistrzostwa Polski w Trójboju  Siłowym Klasycznym. W imprezie uczestniczyło czterech zawodników KS "Zamek" Kurzętnik. Mistrzem Polski Seniorów w kat. wag. 83 kg został  Arkadiusz Kamiński który przysiadł z ciężarem  210 kg, wycisnął 137,5 kg i w martwym ciągu podniósł 265 kg, co łącznie dało mu 612,5 kg.  Arek ma na swoim koncie kilkanaście medali rangi MP,  w kolekcji brakowało mu tego ze złota, a jeszcze na  dwa tygodnie przed impreza rozważał rezygnację ze  startu ze względu na ból biodra. Jak widać upór i wytrwałość zostały wspaniale wynagrodzone. Wspaniale wypadł start Integracji Conan Giżycko: 9 medali w tym złote juniorów: Klaudii Turżonek i Cezarego Mielcarka.

 

KS Zamek Kurzętnik

O starcie niezomnego Arka Kamińskiego wspomnielismy na wstepie, Startowali też inni siłacze z Kurzętnika, których wyniki przesłał nam Pan Andrzej Kowalczyk

Trzecie miejsce w kat. wag. 66 kg seniorów zajął  niezawodny Piotr Markiewicz który w przysiadzie osiągnął 155 kg, w wyciskaniu 102,5 kg i w martwym  ciągu 217,5 kg, Wynik w trójboju 475 kg.

W kat. wag. 83 kg juniorów do lat 23  klub reprezentowało dwóch zawodników. Szóste  miejsce zajął Przemysław Kierzenkowski, uzyskując w kolejnych bojach:175 kg, 132,5 kg i 210 kg, a w trójboju 517,5 kg. Dziewiąte miejsce wywalczył  Paweł Polanowski  który przysiadł 142,5 kg, wycisnął 110 kg i w  martwym ciągu podniósł 180 kg, co dało mu łącznie  432,5 kg.

Swoją pomocą i doświadczeniem zawodnikom  na pomoście służył niestrudzony Mirosław Kowalczyk.

{gallery}kami12{/gallery}

IKS-Integracja-Conan Giżycko

Inromacje o starcie swoich zawodników przesłał nam prezes klubu Ryszard Kałamarza. Miał sie czym pochwalić.

Nasza ekipa składała się z następujących zawodników, którzy zdobyli:

Klaudia Turżonek w Juniorka 18lat – 1m kat. 57kg

Piotr Odolecki w kat. Junior 18lat- 3m kat.66kg

Nasuto Rafał w kat. Junior 18lat- 3m kat.83kg

Mielcarek Cezary w kat. Junior 18lat- 1m kat.83kg

Pilutkiewicz Mateusz w kat. Junior 20lat- 3m kat.93kg

Krzysztof Hoffmann w kat. Junior 18lat- 5m kat.93kg

Szymon Piela w kat. Junior 20lat- 4m kat.105kg

Tomasz Więch w kat. Junior 18lat- 3m kat.105kg

Mariusz Snarski w kat. Senior- 2m kat.105kg

Piotr Złotek w kat. Junior 20lat- 2m kat.120kg

Nasi zawodnicy dzięki mocnym startom wywalczyli w kat. drużyna Juniorki 18lat- 3m oraz 2m w kat. Junior 18lat.

Wyjazd jaki był nie lada wyzwaniem organizacyjnym nie udałby się dzięki pomocy PEKAO S.A., Gminy i Powiatu Giżycko, WORLD KOMPUTER, Firmie NETTER oraz zaangażowania klubowiczy.

Szczególne podziękowanie składam naszemu trenerowi Władysławowi Nosorowskiemu za przygotowanie zawodników do mistrzostw Polski.

Podczas wyjazdu w drodze do Puław odebraliśmy opłaconą przez sponsora DROMO Ostróda profesjonalną ławę trójbojową, która to straciła dziewictwo na Mistrzostwach Polski w Puławach. Oczywiście przywieźliśmy ją do Giżycka, gdzie będzie służyła do treningów a tym samym znika problem pożyczania takiego sprzętu na zawody, które organizujemy w ciągu roku.

Składam gorące podziękowanie  Wójtowi Gminy Giżycko za kolejną pomoc w transporcie zawodników na zawody. Wcześniej byliśmy wiezieni na Mistrzostwa Polski Juniorów w Trójboju Siłowym w Kielcach. Jednocześnie mamy nadzieję na tak owocną współpracę w 2012roku.


!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x