MP w trójboju siłowym Puławy 2011 – Martwy ciąg atutem

W Puławach odbyły się XXXV Mistrzostwa Polski Seniorów w Trójboju Siłowym.  W imprezie od opieką trenerską Mirosława Kowalczyka wystartowało dwóch zawodników KS Zamek Kurzętnik. Efektem występu naszych reprezentantów jest srebrny medal Arkadiusza Kamińskiego w kategorii 83 kg i czwarta lokata Piotra Markiewicza (59 kg).

 

Piotr Markiewicz w kategorii 59 kg znalazł się tuż za podium, osiągając 520 kg w trójboju, na co się złożyło 190 kg w przysiadzie, 105 kg w wyciskaniu sztangi leżąc i 225 kg w martwym ciągu. Ustanowił  rekord Polski w martwym ciągu ciężarem 221 kg w drugim podejściu  tego boju, a  w trzecim podwyższył go na 225 kg. Kategoria 59 kg okazała się najsilniej obsadzoną kategorią wagową całego turnieju , z dwoma medalistami Mistrzostw Świata i Europy i kilkoma równie utytułowanymi zawodnikami.

Arkadiusz Kamiński w kategorii 83 kg zdobył srebrny medal z wynikiem 775 kg w trójboju na co się złożyło 320 kg w przysiadzie (przez kilka minut był to nowy rekord Polski), 170 kg w wyciskaniu sztangi leżąc i 285 kg w martwym ciągu. Walka o srebrny medal toczyła się do ostatniego podejścia martwego ciągu, które zadecydowało o wyższej pozycji Arka, który na trzecie miejsce zepchnął utytułowanego zawodnika, medalistę Mistrzostw Świata i Europy w kategoriach juniorskich.

W rywalizacji nie wystąpili sztangiści Megatronu Ełk, którzy z uwagi na zaległości finansowe stracili możliwość startów w imprezach mistrzowskich. Dominik Golak (kategoria 66 kg) w tej sytuacji reprezentował jeden z klubów warszawskich i zajął w swojej kategorii pierwsze miejsce.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x