Puchar Polski w Trójboju Siłowym – Medale i…zaszczyty

W Kielcach odbył się Puchar Polski w Trójboju Siłowym. W imprezie wystartowało czterech zawodników z klubów Warmii i Mazur. Trzech reprezentowało Zamek Kurzętnik, jeden Megatron II Ełk. Nasi siłacze od wielu lat zaliczają się do czołówki krajowej, regularnie uczestniczą też Mistrzostwach Europy i świata. W Kielcach oprócz rywalizacji czysto sportowej, była okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych zawodników.

Z zawodników Kurzętnika kategorii wagowej 60 kg czwarte miejsce zajął Piotr Markiewicz, który przysiadł z ciężarem 180 kg, wycisnął 110 kg i w martwym ciągu podniósł 215 kg, co łącznie dało mu 505 kg w trójboju.
Zwycięstwo w wadze 110 kg wywalczył Arek Kamiński z wynikiem 765 kg w trójboju, na co złożyło się 305 kg w przysiadzie, 180 kg w wyciskaniu i 280 kg w martwym ciągu.
Trzecią lokatę w kategorii +125 kg zajął Ryszard Wiśniewski, który przysiadł 270 kg, wycisnął 230 kg i w martwym podniósł 230 kg, co dało mu 730 kg w trójboju. Ten wynik dał Ryszardowi także drugie miejsce w kategorii open weteranów drugiej grupy. Ekipa „Zamku” w klasyfikacji drużynowej zajęła wysokie trzecie miejsce za co kierownik ekipy Mirek Kowalczyk odebrał pamiątkowy puchar.

Megatron Ełk w imprezie w Kielcach reprezentował tylko Dominik Golak w kategorii 60 kg. Zajął trzecie miejsce w wadze do 60 kg – 552,5 kg (225/127,5/200), o 50 kg mniej od jego możliwości.

– To był start po drodze – powiedział pan Dominik. Do Kielc pojechałem by odebrać okolicznościową nagrodę za tysięczny medal zdobyty przez naszych reprezentantów w mistrzostwach Europy i świata w dyscyplinach skupionych w Polskim Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Akurat na mnie trafiło, a przy okazji doceniono mój dorobek, bo przez ostatnie lata nazbierało się tych medali z imprez rangi mistrzowskiej. Skoro byłem już w Kielcach to wystartowałem, ale oczywiście stać mnie na znacznie więcej. Miałem zresztą ponad kilogram niedowagi.