Puchar Polski w Trójboju Siłowym – Medale i…zaszczyty

W Kielcach odbył się Puchar Polski w Trójboju Siłowym. W imprezie wystartowało czterech zawodników z klubów Warmii i Mazur. Trzech reprezentowało Zamek Kurzętnik, jeden Megatron II Ełk. Nasi siłacze od wielu lat zaliczają się do czołówki krajowej, regularnie uczestniczą też Mistrzostwach Europy i świata. W Kielcach oprócz rywalizacji czysto sportowej, była okazja do uhonorowania najbardziej zasłużonych zawodników.

Z zawodników Kurzętnika kategorii wagowej 60 kg czwarte miejsce zajął Piotr Markiewicz, który przysiadł z ciężarem 180 kg, wycisnął 110 kg i w martwym ciągu podniósł 215 kg, co łącznie dało mu 505 kg w trójboju.
Zwycięstwo w wadze 110 kg wywalczył Arek Kamiński z wynikiem 765 kg w trójboju, na co złożyło się 305 kg w przysiadzie, 180 kg w wyciskaniu i 280 kg w martwym ciągu.
Trzecią lokatę w kategorii +125 kg zajął Ryszard Wiśniewski, który przysiadł 270 kg, wycisnął 230 kg i w martwym podniósł 230 kg, co dało mu 730 kg w trójboju. Ten wynik dał Ryszardowi także drugie miejsce w kategorii open weteranów drugiej grupy. Ekipa „Zamku” w klasyfikacji drużynowej zajęła wysokie trzecie miejsce za co kierownik ekipy Mirek Kowalczyk odebrał pamiątkowy puchar.

Megatron Ełk w imprezie w Kielcach reprezentował tylko Dominik Golak w kategorii 60 kg. Zajął trzecie miejsce w wadze do 60 kg – 552,5 kg (225/127,5/200), o 50 kg mniej od jego możliwości.

– To był start po drodze – powiedział pan Dominik. Do Kielc pojechałem by odebrać okolicznościową nagrodę za tysięczny medal zdobyty przez naszych reprezentantów w mistrzostwach Europy i świata w dyscyplinach skupionych w Polskim Związku Kulturystyki, Fitness i Trójboju Siłowego. Akurat na mnie trafiło, a przy okazji doceniono mój dorobek, bo przez ostatnie lata nazbierało się tych medali z imprez rangi mistrzowskiej. Skoro byłem już w Kielcach to wystartowałem, ale oczywiście stać mnie na znacznie więcej. Miałem zresztą ponad kilogram niedowagi.

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x