Puchar Polskl Trójboju Siłowym Kielce 2012 – Zamek Kurzętnik z sukcesami

W miniony weekend (23-24.06.2012 r.) w Kielcach odbywały się Mistrzostwa Polski juniorów oraz Puchar Polski seniorów w trójboju siłowym. Podczas zawodów rozgrywanych w hali kieleckiej Tęczy, padło wiele rekordów kraju. Dla wielu siłaczy było to przetarcie przed większymi imprezami. W Szczyrku odbędą się Mistrzostwa Europy, zaś na przełomie października i listopada Mistrzostwa Świata w Puerto Rico. W turnieju wystartowało dwóch zawodników KS "Zamek" Kurzętnik: Piotr Markiewicz (66 kg) i Daniel Cieplak (83 kg) Obaj spisali się doskonale zajmując w swoich kategoriach wagowych drugie miejsca.

 

 W kategorii wagowej 66 kg Piotr Markiewicz w trójboju podniósł 532,5 kg na co złożyło się 197,5 kg w przysiadzie, 115 kg w wyciskaniu i 220 kg w martwym ciągu. Po walce do ostatniego podejścia także drugie miejsce wywalczył Daniel Cieplak który w kategorii wagowej  83 kg w przysiadzie osiągnął 230 kg, w wyciskaniu 197,5 kg i w martwym ciągu 242,5 kg – to dało globalny wynik 670 kg. Pomocą przy pomoście służył zawodnikom Michał Skonieczka.

{AdmirorGallery}zam26{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x