Siłacze Herkulesa i Zamku błysnęli w Końskich – Młodzież z powerem

W miniony weekend w miejscowości Końskie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek do lat 16 i 18 w Trójboju Siłowym Klasycznym w oraz w Wyciskaniu Sztangi Leżąc .Nasz region reprezentowało czterech  zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego "Herkules Olsztyn".oraz dwóch KS Zamek Kurzętnik. Młodzi olsztynianie - uczniowie Gimnazjum nr 9 zdobyli łącznie 5 medali:(3-złote,1srebrny,1 brązowy). To bardzo miła niespodzianka. Trzy medale, w tym dwa złote wywalczyli siłacze z Kurzętnika. Wyprawa do Końskich była wiec bardzo udana!

Złoci juniorzy KS „Zamek” Kurzętnik

W Mistrzostwach wystartowało dwóch zawodników KS „Zamek” Kurzętnik podopiecznych Arkadiusza  Kamińskiego. W kat. wag. 66 kg Mistrzem Polski został Patryk Kutza, który przysiadł z ciężarem 155 kg, wycisnął 87,5 kg i w martwym ciągu podniósł 192,5 kg, co łącznie dało mu 435 kg. Jego wyniki  w przysiadzie, martwym ciągu i trójboju to nowe rekordy Polski w tej kategorii wiekowej. W kat. wag. 83 kg wystartował Przemysław Lubieniecki,  który w swoim debiucie wywalczył tytuł Mistrza Polski z rekordem polski w trójboju 510 kg. Jego wyniki  w poszczególnych bojach to 177,5 kg w przysiadzie,  127,5 kg w wyciskaniu i 205 kg w martwym ciągu.
Wynik Przemka w wyciskaniu pozwolił mu także wywalczyć  brązowy medal w klasyfikacji Mistrzostw Polski do lat  18-tu w wyciskaniu sztangi leżąc. Wywalczone dwa pierwsze miejsca uplasowały KS „Zamek”  Kurzętnik na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej.
Sukcesy obu zawodników nie możliwe byłyby bez wsparcia  finansowego znanego zawodnika i propagatora sportów  siłowych, radnego gminy Kurzętnik  Pana Ryszarda Wiśniewskiego.

Przemek Niewiński – 7 miejsce 302,5 kg

Chłopcy ćwiczą od roku ,wszyscy uczą się w jednej klasie w Gimnazujm nr 9 w Olsztynie przy ul Wańkowicza 1 .To były ich pierwsze zawody w życiu i w dodatku od razu tak prestiżowe. Trenują trzy  razy w tygodniu poniedziałki, środy, piątki w godz 17:00-20:00 w klubie UKS”Herkules Olsztyn” który mieści się w  Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie ul.Wańkowicza 1 pod okiem trenera Piotra Łatowskiego –  nauczyciela wychowania fizycznego tej szkoły, trenera personalnego, wieloletniego instruktora kulturystyki ,pasjonata sportów siłowych i kulturystyki