Zimowe MP Strongman Nidzica 2015 – Łamanie podkowy to pestka…

Mamy zimę, więc trzeba wziąć się z nią za bary. I to dosłownie. Gmina Nidzica i Nidzicki Ośrodek Kultury zapraszają na wyjątkową imprezę - Zimowe Mistrzostwa PolskiStrongman. Czołówka polskich siłaczy już 7 lutego zmierzy się na nidzickim rynku z olbrzymimi ciężarami. Będzie okazja zobaczyć najlepszych i najbardziej rozpoznawalnych zawodników, którzy mają już na koncie wiele prestiżowych osiągnięć.

Arena zmagań będzie tego dnia całkowicie wyłączony z ruchu. Tam do rywalizacji ( w parach) stanie 14 czołowych zawodników w Polsce. Zobaczymy reprezentantów: Małopolski, Śląska, Dolnego Śląska, Pomorza, Wielkopolski, Kaszub oraz Warmii i Mazur.

Najsilniejsi ludzie w Polsce zmierzą się w kilku morderczych konkurencjach takich jak: przeciąganie tira, podnoszenia Hammera czy wyciskanie szkockiej belki.

O randze imprezy świadczy obecność aktualnego Mistrza Świata Strongman Amatorów- Mateusza Kieliszewskiego, zwycięzcę prestiżowych zawodów Arnold Classic w USA, organizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera, który będzie reprezentował barwy Dolnego Śląska. Nie zabraknie też uznanych na polskich i światowych arenach reprezentantów Polski.

Wśród zaproszonych zawodników m.in. znani z TVN-owskich „Siłaczy”: Sławomir Toczek, Grzegorz Peksa, Ireneusz Kuraś, Sławomir Orzeł, Artur Walczak, Krzysztof Schabowski , Krzysztof Kacnerski, Bartłomiej Grubba ,Sławomir Rawiński, Michał Kopacki, Mariusz Dorawa.

Co warte podkreślenia honoru naszego województwa bronić w tych zawodach będą mieszkańcy Nidzicy: Piotr Czapiewski i Marek Zalewski- zwycięzcy Pucharu Polski par Szkotowo 2014 i Finału Pucharu Polski par Gniezno 2014. Sędzią głównym zawodów będzie Jarosław Dymek, a prowadzącym znany raper Tomasz „Agressiv” Perek. W przerwach między konkurencjami wystąpią tancerze ognia z grupy SIGNUM. Będą to jedyne na świecie zawody rozgrywane na świeżym powietrzu w 2015 roku. Już niebawem więcej informacji.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Nidzica strongman

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x