Baltic Cup Łeba 2021 – Złoty serial Macieja Kowalewicza

Fot. Julia Okuniewska
W dniach 21-24.10.2021 na strzelnicy w Łebie rozegrano Międzynarodowe Zawody Strzeleckie w broni pneumatycznej, w których brał udział zawodnik TS Gwardia Olsztyn Maciek Kowalewicz . To impreza o utrwalonej renomie. Olsztynianin  już w pierwszym dniu zdobył złoty medal w konkurencji karabinka pneumatycznego mix. Partnerką Maćka była Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra)

W pierwszym etapie konkurencji (po 30 strzałach obojga) Maciek i Natalia przeszli do dalszej rywalizacji z pierwszego miejsca. W drugim etapie – po 20 strzałów też okazali się najlepsi. Finał polega na bezpośredniej rywalizacji dwóch par. Podwójne zwycięstwo pary daje 2 punkty, natomiast wygrana jednego i przegrana drugiego 1 pkt. Walka trwa do momentu jak jeden z duetów zdobędzie 16 punktów. Olsztyńsko-zielonogórska para pokonała finałowych przeciwników 17:9

Karabinek pneumatyczny mix (Baltic Cup)

1 Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra)/Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn)

2 Julia Piotrowska (Śląsk Wrocław)/Sebastian Pokorowski (Zawisza Bydgoszcz)

3 Agnieszka Nagay (Społem Łódź)/Tomasz Bartnik (Legia Warszawa)

W sobotę (22 października) w ramach Baltic Cup rozegrano konkurencje KPN 60, w której Maciek Kowalewicz w strzelaniach eliminacyjnych zajął 2 miejsce (624.7) za legionistą Tomaszem Bartnikiem (629.3). W finale olsztynianin był już najlepszy, wyprzedzając Tomasza Bartnika (Legia Warszawa) i Rafała Łukaszyka (Zawisza Bydgoszcz)

Karabinek pneumatyczny (Baltic Cup)

1 Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn)

2 Tomasz Bartnik (Legia Warszawa)

2 Rafał Łukaszyk Zawisza Bydgoszcz)

W niedziele (23 października) rozegrano zawody międzynarodowe pod nazwą Amicus CUP 2021. Tu Maciek wygrał zarówno w strzelaniach podstawowych jak i w finale wyprzedzając Rafała Łukaszyka (Zawisza Bydgoszcz) i Piotra Pacuka (Kaliber Białystok)

Karabinek pneumatyczny (Amicus Cup)

1 Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn)

2 Rafał Łukaszyk Zawisza Bydgoszcz)

3 Piotr Pacuk (Kaliber Białystok)

Na szczególne uznanie zasługuje zawodniczka Śląska Wrocław Julia Piotrowska jeszcze w tym roku juniorka, która strzelała razem seniorkami wygrywając fazę podstawową doskonałym wynikiem 633,3. To nowy rekord Polski seniorek i juniorek.

n

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn sport seniorski strzelectwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x