Finał Pucharu Polski o 2021 – Imponujący bilans Macieja Kowalewicza

Fot. Bogdan Kowalewicz
W niedzielę (3 października) w Starachowicach zakończył się  Finał Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Startował w nim zawodnik Gwardii Olsztyn Maciej Kowalewicz, który potwierdził, że zalicza się do elity zawodników tej dyscypliny w kraju. Zaprezentował bardzo wysoka, równą formę , zdobywając w trzech startach dwa złote i jeden srebrny medal.  Przy okazji  wystrzelał znakomite rezultaty minimalnie gorsze od krajowych rekordów.

W pierwszym dniu  zdobył srebrny medal w konkurencji Kdw 60L.  W sobotę wywalczył złoty medal w KDW 3×40 strzałów. W strzelaniach podstawowych uzyskał 1172 punkty drugi zawodnik Daniel Romanczyk (Agat Złotoryja) 1146 punktów. W finale też mnie dal szans konkurentom, Maćkowi zabrakło 0,7 punktu do rekordu Polski .

W niedzielę rozegrano konkurencje kpn 60. W eliminacjach osiągnął bardzo dobry wynik 629,7 punktów i do rekordu Polski należącego zresztą do niego, zabrakło zaledwie 0,4 pkt. Dostał się oczywiście do finału i po zaciętej walce z Maćkiem Wojtasiakiem (Legia Warszawa) wygrał z przewaga 1,4. Był to drugi złoty medal i jednocześnie trzeci w tej imprezie.

n

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn sport seniorski strzelectwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x