MP 300 metrów Jawor 2021 – Maciej Kowalewicz co start to podium

W miejscowości Jawor (województwo dolnośląskie) zakończyły się w niedzielę (12 września) Mistrzostwa Polski w strzelectwie (odległość 300 metrów). W imprezie startował najlepszy olsztyński zawodnik Maciej Kowalewicz (TS Gwardia), choć nie jest to jego specjalność. Zdobył  cztery medale: srebrny i trzy brązowe. W pierwszym dniu wywalczył brązowy medal w konkurencji 3x40 m (trzy postawy).

W drugim dniu MP zawodnik Gwardii wystąpił w dwóch konkurencjach. Najpierw zdobył srebrny medal i wicemistrzostwo kraju w 3×20 open, natomiast w strzelaniu Rapid (w trzech postawach na czas ze zmianą magazynka) Maciek został brązowym medalistą. W niedzielę w Kdw 60 leżąc znów stanął na podium odbierając brązowy krążek.

Bezpośrednio z Jawora olsztynianin udał się do Bydgoszczy, gdzie w następny weekend odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, w których jest jednym z faworytów.