MP Kobiet i Mężczyzn Wrocław 2021 – Maciej Kowalewicz podwójnym mistrzem

We Wrocławiu zakończyły się w niedzielę  (20 czerwca) Mistrzostwa Polski Kobiet i Mężczyzn w strzelectwie sportowym. Jednym z kandydatów do medali był  Maciej Kowalewicz (TS Gwardia Olsztyn) i nie zawiódł  Zdobył złoty medal w konkurencji 3x40 w trzech postawach. Stoczył dramatyczny bój z Tomaszem Bartnikiem (Legia Warszawa). Zachował do końca nerwy na wodzy. Podobnie jak w kolejnej konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów. Tu zdobył drugie złoto.

W 3×40 Stoczył dramatyczny bój z Tomaszem Bartnikiem (Legia Warszawa). Zachował do końca nerwy na wodzy. Konkurencja  miała interesujący przebieg. Maciej wygrał eliminacje doskonałym wynikiem 1182. Ale finały rozpoczęły się od zera i wszyscy mieli równe szanse. W decydującej rozgrywce trzeba zachować maksimum koncentracji, bo systematycznie eliminuje się zawodników, aż pozostaje finałowa dwójka. Olsztynian rozpoczął średnio, ale potem było coraz lepiej. W bezpośredniej walce z legionistą okazał się lepszy i sięgnął po złoto.

W bardzo prestiżowej konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów scenariusz był podobny.  Kowalewicz wygrał eliminacje (624.9) przed bartnikiem (624.6). W finale różnica była większa, ale tez do końca trzeba było zachować spokój. Drugi zloty medal był potwierdzeniem dominacji zawodnika Gwardii w tej imprezie. W konkurencji karabin dowolny  60 leżąc olsztynianin był ósmy.

W imprezie startował też Andrzej Jasutowicz (TS Gwardia), który zajął siódme miejsce (547). W tej konkurencji do finału kwalifikowało się sześciu zawodników.

Karabin: 3×40 trzy postawy