MP Niewidomych i Słabowidzących Dadaj 2014 – Trochę szczęścia, trochę pecha

W dniach 16-19.11.2014 r. w hotelu „Star-Dadaj” odbyły się Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w strzelectwie pneumatycznym. Impreza wysokiej rangi była też uwerturą do jeszcze większej – Mistrzostw Europy, które zaplanowano kilka dni później też na tym samym obiekcie. Najpierw jednak relacja z MP ze strony OKS Warmia i Mazury.

OKS Warmia i Mazury reprezentowały 2 kobiety (Kruk Bożena i Szymańska Janina), oraz 3 mężczyzn (Barszczewski Eugeniusz, Kontrymowicz Mieczysław i Miś Piotr).

Pierwszego dnia zawodnicy rywalizowali w postawie stojąc. Po porannych eliminacjach (w których nasz zawodnik Mieczysław Kontrymowicz zajął najgorsze 9 miejsce, przegrywając awans do finału o zaledwie 0,9 pkt.), popołudniu odbyły się 8 osobowe finały. Pierwsi rywalizację o medale rozpoczęli mężczyźni. W nich typowany do zajęcia czołowego miejsca nasz Miś Piotr niestety przegrał walkę ze stresem i odpadł jako pierwszy zajmując ostatecznie w mistrzostwach 8 miejsce. Nasz drugi zawodnik Barszczewski Eugeniusz zajął natomiast 6 miejsce. Zawody zdecydowanie wygrał faworyt – Jerzy Załomski (PIONEK Bielsko-Biała). Po krótkiej przerwie odbył się finał kobiet, w którym nasze zawodniczki odegrały kluczowe role. Poza zasięgiem była Aleksandra Janczek (KAROLINKA Chorzów), która zdobyła złoty medal, natomiast nasze panie stoczyły pasjonującą walkę o pozostałe medale. Rywalizacja była tak wyrównana, że zawodniczki musiały rozegrać między sobą baraż i oddać po dodatkowym strzale. Ostatecznie o zaledwie 0,1 punktu lepsza okazała się Bożena Kruk i to ona zdobyła srebrny medal, natomiast Jance Szymańskiej przypadł brąz.

Drugiego dnia przeprowadzono zawody w postawie leżąc, a harmonogram ich rozgrywania był identyczny jak dnia poprzedniego. Tym razem do finałów z naszego Klubu zakwalifikowali się jedynie Barszczewski Eugeniusz i Bożena Kruk. Co prawda nie odegrali w nich kluczowych ról, ale zajęcie przez Gienka 5 miejsca, a przez Bożenkę 7 miejsca i tak należy uznać za sukces gdyż poziom zawodów był niebotyczny. Sam awans do finału zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn dawał jedynie wynik, który jeszcze nie tak dawno temu był rekordem Polski! Wśród kobiet poza zasięgiem była znowu Janczek Aleksandra (KAROLINKA Chorzów), ale już srebrny medal Żelazowskiej Klaudii (MORENA Iława) należy uznać za sporą niespodziankę.Jeszcze ciekawiej było wśród mężczyzn gdzie dosyć szybko odpadł główny faworyt Jerzy Załomski (ostateczni 6 miejsce). Praktycznie przez cały finał prowadził Zdzisław Potasinski (ZRYW Słupsk), gdy w 17 i 18 serii oddał ciut gorsze strzały. To wystarczyło, aby odpadł z rywalizacji i zakończył zawody na 3 miejscu. Po tym wydarzeniu pasjonująca walkę o złoty medal stoczyli Ruszkiewicz Krzysztof (ZRYW Słupsk) i Jagodziński Roman (MORENA Iława). Ostatecznie wygrał ten pierwszy o zaledwie 0,1 punktu!

Po raz kolejny potwierdziło się, że finały w zawodach strzelectwa pneumatycznego przynoszą ogromne emocje i często sensacyjne rozstrzygnięcia, a współczynnik stresu ma ogromne znaczenie.

Podczas Mistrzostw po raz pierwszy prowadzono również oddzielną klasyfikację mikstów. Nasi zawodnicy Bożena Kruk i Miś Piotr w postawie stojąc zdobyli brązowy medal. Pechowcami okazali się natomiast Szymańska Janina i Barszczewski Eugeniusz którzy zarówno w postawie stojąc jak i leżąc zajęli 4 miejsce.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

iława Olsztyn strzelectwo

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x