Aleksander Miśta w klubie 2600 – To już prawie sam szczyt

Na dzień 1 lipca 2014 mamy zawodnika w szachowym klubie 2600. Jest nim wychowanek ostródzkiego klubu - arcymistrz Aleksander Miśta, który posiada 2609 ELO i zajmuje 7 miejsce wśród polskich zawodników. Na świecie ma 211 numer. To historyczne osiągnięcie tego zawodnika. Oprócz rywalizacji sportowej na 64 polach trenuje najlepszych juniorów w Młodzieżowej Akademii przy Polskim Związku Szachowym jako trener sesyjny.

Posiada tytuł trenera FIDE, który uzyskał w 2012 na Olimpiadzie Szachowej w Istambule (Turcja). W Polsce tym tytułem może pochwalić się tylko 6 trenerów. W 2013 roku został wybrany do Komisji Młodzieżowej przy PZSzach. Lista rankingowa w szachach jest podobna do listy w tenisie ziemnym. Aktualizowana jest co miesiąc. Na czele jest Magnus Carlsen z Norwegii – aktualny mistrz świata.

W woj. warmińsko-mazurskim na czele listy są kolejni zawodnicy z Ostródzianki – GM Krzysztof Jakubowski ma ranking 2537 i sklasyfikowany jest w kraju na 20 pozycji. Na 63 miejscu jest IM Piotr Murdzia z rankingiem 2409 ELO.  Na co dzień pełni stanowisko w strukturach PZSzach. – Sekretarza Generalnego.

Ostróda Ostródzianka Szachy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x