Aleksander Miśta w klubie 2600 – To już prawie sam szczyt

Na dzień 1 lipca 2014 mamy zawodnika w szachowym klubie 2600. Jest nim wychowanek ostródzkiego klubu - arcymistrz Aleksander Miśta, który posiada 2609 ELO i zajmuje 7 miejsce wśród polskich zawodników. Na świecie ma 211 numer. To historyczne osiągnięcie tego zawodnika. Oprócz rywalizacji sportowej na 64 polach trenuje najlepszych juniorów w Młodzieżowej Akademii przy Polskim Związku Szachowym jako trener sesyjny.

Posiada tytuł trenera FIDE, który uzyskał w 2012 na Olimpiadzie Szachowej w Istambule (Turcja). W Polsce tym tytułem może pochwalić się tylko 6 trenerów. W 2013 roku został wybrany do Komisji Młodzieżowej przy PZSzach. Lista rankingowa w szachach jest podobna do listy w tenisie ziemnym. Aktualizowana jest co miesiąc. Na czele jest Magnus Carlsen z Norwegii – aktualny mistrz świata.

W woj. warmińsko-mazurskim na czele listy są kolejni zawodnicy z Ostródzianki – GM Krzysztof Jakubowski ma ranking 2537 i sklasyfikowany jest w kraju na 20 pozycji. Na 63 miejscu jest IM Piotr Murdzia z rankingiem 2409 ELO.  Na co dzień pełni stanowisko w strukturach PZSzach. – Sekretarza Generalnego.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Ostróda Ostródzianka Szachy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x