Gdańsk zdobyty przez Anię i Kubę – Ostróda ma kandydatów na arcymistrzów

W niedzielę (15 grudnia) dwoje bardzo młodych szachistów z Ostródy wybrało się do Gdańska na turniej dzieci do lat 7.Wśród 29 zawodników ostródzianie byli górą. Jakub Gintowt bezapelacyjnie wygrał turniej uzyskując 6 pkt. z 6 partii ,natomiast Anna Maślewska była najlepsza w gronie dziewcząt (w klasyfikacji generalnej zajęła szóste miejsce)

To nie przypadek – dzieci z Ostródy grają naprawdę dobrze. Obydwoje posiadają już pierwsze kategorie szachowe. Jak na swój młody wiek mają już kilka osiągnięć m.in. są medalistami mistrzostw województwa warmińsko-mazurskiego. Ania zdobyła złoto a Kuba srebro.
Pokonanie zawodników z Trójmiasta to kolejny dowód na to, że w Ostródzie są
utalentowane dzieci. Systematyczna praca i szkolenie rokuje nadzieję na uzyskanie jeszcze lepszych wyników, a może w przyszłości doczekamy się w Ostródzie kolejnych arcymistrzów – następców Aleksandra Miśty.