II edycja Ligi Szkolnej w Ostródzie – Kopalnia talentów i…fajnie spędzony czas

Zakończyła się druga edycja szachowej ligi szkolnej w Ostródzie. Projekt ponownie spotkał się z dużym zainteresowaniem. Ogółem w VI zjazdach uczestniczyło 81 uczniów z 22 placówek oświatowych. W większości byli to uczniowie z ostródzkich szkół, ale do wspólnej rywalizacji przystąpili również sympatycy szachów z Elbląga, Nowego Miasta Lubawskiego, Brzozia, Rożentala, Tuszewa i Samborowa. Gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 1 a współorganizatorem klub MLKS Ostródzianka.

Pomysłodawcy ligi – Lucyna Bonisławska i Grzegorz Miśta dziękując uczestnikom są usatysfakcjonowani i frekwencją, i zaangażowaniem. Taka forma rywalizacji sprzyja systematyczności, a z drugiej strony jest kopalnią talentów w grach umysłowych.

Główne cele projektu – miłe spędzenie czasu wolnego, podniesienie poziomu gry i walka fair play – zostały osiągnięte.

Zawody sędziowali Feliks Stachowicz jako sędzia główny a jego asystentami byli Cezary Klimek, Roman Biegajski, Mirosław Orłowski, Lucyna Bonisławska, Halina Ilasz i Bogusława Jankiewicz.

Pod koniec lutego, w trakcie otwarcia zawodów wojewódzkich ( z tej imprezy pochodzą zamieszczone zdjęcia) przewodniczący SZS Wacław Wasiela oraz wiceprzewodniczący Jacek Krzekotowski wyróżnili okolicznościowymi statuetkami Grzegorza Miśtę i Feliksa Stachowicza za zaangażowanie i duży wkład pracy w rozwój szachów wśród dzieci i młodzieży.

Zwycięzcami całego cyklu zostali: Aleksandra Wierzbowska (Gimnazjum Salezjańskie Ostróda) i Dorota Bartkowska (SP Władyki) oraz Bartosz Trzeciak (Gimnazjum 2 Ostróda) i Maciej Kietrys (SP 3 Ostróda)

Wyniki ostatniego (marcowego zjazdu)

I liga

1 Wierzbowska, Aleksandra Gimnazjum Salezjańskie w Ostródzie 7.0

2 Trzeciak, Bartosz Gimnazjum nr 2 w Ostródzie 5.5

3 Lendzion, Kamil Gimnazjum w Brzoziu 5.0

4 Kietrys, Maciej Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 4.0

5 Pastor, Klaudiusz Gimnazjum w Samborowie 3.5

6 Bartkowska, Dorota Szkoła Podstawowa w Grabowie-Wałdykach 3.5

7 Kopiczyński, Jakub MLKS Ostródzianka Ostróda 3.5

8 Gintowt, Jakub Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.0

9 Pielach, Bartosz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.0

10 Maślewska, Anna Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie 3.0

11 Dziodko, Mateusz Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim 2.5

12 Eichberg, Wiktor Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 2.0

13 Jeda, Maciej ZSP i M w Nowym Mieście Lubawskim 2.0

14 Koszacka, Katarzyna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 1.5

II liga

1 Stepnowski, Jakub Gimnazjum nr 1 w Ostródzie 7.0

2 Napiórkowski, Miłosz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 5.0

3 Walczak, Hubert Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu 5.0

4 Lisowski, Paweł Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostródzie 5.0

5 Zakrzewski, Wojciech Gimnazjum w Samborowie 4.0

6 Urbański, Łukasz Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 4.0

7 Rochowicz, Marcin Gimnazjum nr 2 w Ostródzie 4.0

8 Czerniak, Wojciech Gimnazjum nr 1 w Ostródzie 3.5

9 Kołakowski, Krystian Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 3.5

10 Olszewski, Mateusz Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 3.5

11 Gurzyński, Marcel Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.0

12 Artuszewski, Bartosz Szkoła Podstawowa nr 1 w Nowym Mieście Lubawskim 3.0

13 Pawlak, Szymon Gimnazjum nr 1 w Ostródzie 3.0

14 Kolanowski, Piotr Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostródzie 3.0

15 Pruchniewski, Dawid Szkoła Podstawowa w Tuszewie 3.0

16 Pastor, Krystian Szkoła Podstawowa w Samborowie 2.0

17 Kołakowski, Krzysztof Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 1.5

18 Walczak, Igor Przedszkole nr 26 w Elblągu 0.0

III liga

1 Wiszowaty, Damian Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 6.0

2 Kalwiński, Michał Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 5.5

3 Oryl, Albert Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 5.0

4 Grembocka, Zuzanna Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 5.0

5 Pawlak, Anna Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 4.5

6 Kulesza, Michalina Szkoła Podstawowa w Samborowie 4.0

7 Medorowski, Dawid Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 4.0

8 Pastor, Karolina Liceum Ogólnokształcące nr 7 w Olsztynie 4.0

9 Praksa, Igor Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 4.0

10 Kuszkiewicz, Amelia Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.0

11 Kapczyńska, Maria Gimnazjum w Samborowie 3.0

12 Rochowicz, Mariusz Szkoła Podstawowa nr 6 w Ostródzie 3.0

13 Zieliński, Bartosz Szkoła Podstawowa nr 21 w Elblągu 3.0

14 Koszacka, Maja Szkoła Podstawowa nr 1 w Ostródzie 3.0

15 Makowska, Emilia Szkoła Podstawowa nr 4 w Ostródzie 3.0

16 Godzwon, Magdalena Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 2.0

17 Wańkowicz, Adam Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie 2.0

18 Lisowska, Emilia Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostródzie 2.0

19 Kapczyński, Jan Szkoła Podstawowa w Samborowie 1.0

Klasyfikacja drużynowa
Gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne

1) Gimnazjum nr 2 w Ostródzie – 143,5 pkt.,
2) Gimnazjum nr 1 w Ostródzie – 128,0 pkt.,
3) Gimnazjum w Samborowie – 99,5 pkt.,
4) Gimnazjum Salezjańskie Ostróda – 80,5 pkt.,
5) Gimnazjum w Brzoziu – 67,5 pkt.,
6) LO w Ostródzie – 51,5 pkt.,
7) Gimnazjum OSW w Ostródzie – 40,0 pkt.,
8) LO w Nowym Mieście Lubawskim – 10,0 pkt.,
9) LO 7 Olsztyn – 4,0 pkt.
Szkoły Podstawowe
1) SP 1 Ostróda – 201,0 pkt.,
2) SP 3 Ostróda – 176,5 pkt.,
3) SP 5 Ostróda – 100,5 pkt.,
4) SP 4 Ostróda – 72,5 pkt.,
5) SP Grabowo-Wałdyki – 60,0 pkt.,
6) SP 1 Nowe Miasto Lubawskie – 48,0 pkt.,
7) SP Samborowo – 46,0 pkt.,
8) SP Tuszewo – 33,5 pkt.,
9) ZSPiM Nowe Miasto Lubawskie – 28,5 pkt.,
10) SP 16 Elbląg – 20,5 pkt.,
11) Przedszkole nr 26 Elbląg – 14,5 pkt.,
12) SP 6 Ostróda – 13,0 pkt.,
13) SP 21 Elbląg – 9,0 pkt.

{AdmirorGallery}szachyostroda55{/AdmirorGallery}

Klasyfikacje generalne

Gimnazja i ponadgimnazjalne – dziewczyny

1 Wierzbowska Aleksandra Gimnazjum Salezjańskie – Ostróda 48,5

2 Kapczyńska Maria Gimnazjum Samborowo 10,0

3-4 Dziąba Paulina Gimnazjum – 1 Ostróda 4,0

3-4 Pastor Karolina LO 7 Olsztyn 4,0

Gimnazja i ponadgimnazjalne – chłopcy

1 Trzeciak Bartosz Ostróda – 2 70,5

2 Lendzion Kamil Gimnazjum – Brzozie 67,5

3 Pastor Klaudiusz Gimnazjum Samborowo 53,0

4 Stepnowski Jakub Ostróda – 1 53,0

5-6 Orłowski Sebastian Gimnazjum OSW Ostróda 40,0

5-6 Czerniak Wojciech Ostróda – 1 40,0

7 Zakrzewski Wojciech Gimnazjum Samborowo 36,5

8 Rochowicz Marcin Ostróda – 2 36,0

9 Semeniuk Dominik Ostróda – LO 35,5

10 Pielach Wojciech Gimnazjum Salezjańskie – Ostróda 32,0

11 Pawlak Szymon Ostróda – 1 31,0

12 Głowacki Sebastian Ostróda – 2 19,0

13 Cieraciew Norbert Ostróda – 2 18,0

14 Wojciekian Patryk Ostróda – LO 16,0

15 Nowak Łukasz Nowe Miasto Lubawskie – LO 10,0

16 Guzal Krzysztof Ostróda – 2 8,0

17 Groszkowski Eryk Ostróda – 2 4,0

18 Marchlewski Igor Ostróda – 1 2,0

Szkoły podstawowe – dziewczyny

1 Bartkowska Dorota Grabowo- SP Wałdyki 60,0

2 Maślewska Anna PP 4 Ostróda – 57,5

3 Koszacka Katarzyna SP 1 Ostróda – 45,0

4 Kuszkiewicz Amelia SP 1 Ostróda – 30,0

5 Pawlak Anna SP 3 Ostróda – 23,5

6 Koszacka Maja SP 1 Ostróda – 14,0

7 Kulesza Michalina SP Samborowo 13,5

8 Grembocka Zuzanna SP 1 Ostróda – 13,0

9 Lisowska Emilia SP 5 Ostróda – 12,0

10 Makowska Emilia SP 4 Ostróda – 11,0

11 Godzwon Magdalena SP 3 Ostróda – 7,0

12 Guziewicz Amelia SP 1 Ostróda – 6,5

13 Sudwoj Lena SP 1 Ostróda – 4,0

14 Jursza Dominika SP 3 Ostróda – 0,0

{AdmirorGallery}szachygintowt55{/AdmirorGallery}

Szkoły podstawowe – chłopcy

1 Kietrys Maciej SP 3 Ostróda – 62,0

2 Gintowt Jakub SP 1 Ostróda – 57,0

3 Pielach Bartosz SP 1 Ostróda – 54,0

4-5 Lisowski Paweł SP 5 Ostróda – 48,5

4-5 Eichberg Wiktor SP 3 Ostróda – 48,5

6 Kopiczyński Jakub SP 1 Ostróda – 45,0

7 Kołakowski Krystian SP 3 Ostróda – 42,0

8-9 Gurzyński Marcel SP 1 Ostróda – 41,5

8-9 Napiórkowski Miłosz SP 1 Ostróda – 41,5

10 Kolanowski Piotr SP 5 Ostróda – 33,5

11 Wiszowaty Damian SP 1 Ostróda – 33,0

12 Wapiński Hubert SP 1 Ostróda – 32,0

13 Pastor Krystian SP Samborowo 31,5

14 Dziodko Mateusz SP 1 Nowe Miasto Lubawskie – 31,5

15 Urbański Łukasz SP 1 Ostróda – 30,5

16 Pruchniewski Dawid SP Tuszewo 30,0

17 Jeda Maciej SP Nowe Miasto Lubawskie – ZSPiM 28,5

18 Orkisz Wiktor SP 3 Ostróda – 24,0

19 Olszewski Mateusz SP 3 Ostróda – 24,0

20 Kalwiński Michał SP 3 Ostróda – 23,5

21 Medorowski Dawid SP 3 Ostróda – 23,0

22 Oryl Albert SP 3 Ostróda – 21,5

23 Walczak Hubert SP 16 Elbląg – 20,5

24 Kołakowski Krzysztof SP 3 Ostróda – 18,5

25 Borkowski Damian SP 3 Ostróda – 17,5

26 Praksa Igor SP 3 Ostróda – 16,5

27 Artuszewski Bartosz SP 1 Nowe Miasto Lubawskie – 16,5

28 Wańkowicz Adam SP 3 Ostróda – 14,5

29 Kopeć Bartosz SP 1 Ostróda – 14,5

30 Walczak Igor Przedszkole 26 Elbląg 14,5

31 Rochowicz Mariusz SP 6 Ostróda – 13,0

32 Śladewski Filip SP 1 Ostróda – 12,0

33 Zieliński Bartosz SP 21 Elbląg – 9,0

34 Szpruch Filip SP 1 Ostróda – 7,5

35 Krasuski Szymon SP 5 Ostróda – 6,5

36 Morawski Patryk SP 3 Ostróda – 6,0

37 Jaworski Paweł SP 3 Ostróda – 5,0

38 Świerzewski Franciszek SP 1 Ostróda – 4,5

39 Choiński Paweł SP 1 Ostróda – 3,5

40 Kowalkowski Patryk SP Tuszewo 3,5

41 Pawłowski Michał SP 1 Ostróda – 3,0

42 Zalewski Jakub SP 4 Ostróda – 4 3,0

43 Szliszka Filip SP 1 Ostróda – 2,0

44 Jędrzejczyk Jakub SP 3 Ostróda – 1,5

45 Kapczyński Jan SP Samborowo 1,0

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Elbląg Nowe Miaso Lubawskie Ostródzianka Samborowo Szachy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x