Mistrzostwa Europy P’15 Warszawa 2011 – Aleksander Miśta w czołówce

W  Mistrzostwach Europy w szachach P'15 (15 minut na zawodnika), które odbyły się w dniach 17-18.12.2011 W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie wzięła udział grupa zawodników z naszego województwa: pięciu z Impact Team Ostróda i po jednym z: AZS UWM Olsztyn, KSz Zakrzewo-Start Elbląg, SSz Debiut GCK Giżycko i UKS Trzydziestka Olsztyn. Bardzo dobrze zaprezentował się arcymistrz Aleksander Miśta, który zajął dzielone 2-8 miejsce. W zarządzonej dogrywce, która miała wyłonić medalistów niestety przegrał swe pojedynki i zajął ostatecznie 8 miejsce.

Niemniej jest to bardzo duże osiągnięcie biorąc pod uwagę, że został rozstawiony z 36 numerem startowym. Ogółem w zawodach uczestniczyło ok. 800 osób z całej Polski i Europy.  Do udanego występu można także zaliczyć rezultat osiągnięty przez Sylwestra Bednarka z Ostródy (9 pkt. z 13 partii). Czytelników chcemy poinformować, że w lutym 2012 odbędą się Indywidualne Mistrzostwa Polski, w których zapowiedział start lider klubu szachowego Ostródzianki. Miejmy nadzieję, że praca jako trener kadry kobiet pomoże mu w przygotowaniach do tej najważniejszej szachowej imprezy roku.

Z innych zawodników w pierwszej setce: na 68 miejscu uplasował sie Sylwester Bednarek z Impact Team Ostróda i na 94 Krzysztof Budrewicz z AZS UWM Olsztyn.