Mistrzostwa Polski blitz Bydgoszcz 2013 – Błyskawiczne myślenie…

W Bydgoszczy dniach 8-9 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych. W sobotnich zmaganiach drużynowych z naszego województwa wystartowały dwie drużyny - Impact Team Ostróda i MLKS Ostródzianka.
Na 21 zespołów reprezentanci Warmii i Mazur zajęli odpowiednio 4 i 11 miejsce. W niedzielnym turnieju indywidualnym na najwyższej czwartej pozycji sklasyfikowano Krzysztofa Jakubowskiego (Impact Ostróda) Był to pierwszy start rozgrywkach drużynowych , więc debiut można uznać za udany.

– Igor Janik (Zakrzewo Elbląg) – 57.

Dalsze miejsca zajęli Waldemar Jędra, Krzysztof Zawadzki (Lubawa) i Mirosław Dejna (Sampława).
Joanna Górecka wśród kobiet uplasowała się na 15 miejscu.
Arcymistrz Krzysztof .Jakubowski może mówić o pechu, gdyż zajął dzielone 1-5 miejsce ale punktacją pomocniczą został sklasyfikowany tuż za podium.