Młodzież kocha królewska grę – Mikołajki i inne okazje

W światku szachowym ostatnio wiele się działo, a każda impreza przekonuje nas o popularności królewskiej dyscypliny zarówno wśród młodzieży jak i starszych. W mikołajkowym turnieju w Olsztynie wystartowało ponad 50 zawodników ze szkół każdego szczebla, w Giżycku natomiast po raz trzeci w krótkim odstępie czasu spotkali się seniorzy. Dwoje naszych młodych reprezentantów z powodzeniem walczyło w turniejach ostatniej szansy – dodatkowych kwalifikacjach do Mistrzostw i Pucharu Polski.

 Mikołajkowy Turniej Błyskawiczny

1  Reza, Wojciech   LO IV Olsztyn   10      
2  Kotlewski, Łukasz    GIM 22 Olsztyn  9       
3  Adamowicz, Piotr    GIM 12 Olsztyn  8       
4  Hekman, Dominik     GIM 1 Biskupiec 7.5     
5  Malczyk, Aleksander   ZSP Gietrzwałd  7.5     
6  Falicki, Kacper      LO V Olsztyn    7.5     
7  Olszewski, Artur      GIM 2 Olsztyn   7.5     
8  Trendowski, Michał    SP 3 Olsztyn    7       
9  Cieszyński, Artur   SP 3 Olsztyn    7       
10 Rosiński, Michał    GIM 2 Olsztyn   7       
11 Adamowicz, Marek     SP 13 Olsztyn   7       
12 Smukowski, Dawid    ZSG-S Olsztyn   7       
13 Klimek, Cezary    ZSZ Ostróda     6.5     
14 Klimiuk, Paweł   ZSE Olsztyn     6.5     
15 Hennig, Grzegorz      SP 10 Olsztyn   6.5     
16 Krawczyński, Rafał   ZSEiT Olsztyn   6.5     
17 Wojtunik, Maciej       GIM 8 Olsztyn   6.5     
18 Kotlewski, Michał        KSP Olsztyn     6       
19 Szachniewicz, Hubert    SP 9 Olsztyn    6       
20 Cis, Krzysztof         GIM Barczewo    6       
21 Burzyński, Grzegorz     GIM Stawiguda   6       
22 Pieczyski, Arkadiusz      SP 9 Olsztyn    6       
23 Paczyński, Mateusz      LO IV Olsztyn   6       
24 Jacyno, Krystian         GIM 22 Olsztyn  6       
25 Szafirsztejn, Dawid    SP 10 Olsztyn   5.5     
26 Pielach, Wojciech      SP 1 Ostróda    5.5     
27 Wener, Bartosz      GIM Barczewo    5.5     
28 Hennig, Cezary      SP 10 Olsztyn   5.5     
29 Bartoszewicz, Arkadiusz       SP 13 Olsztyn   5.5     
30 Marcinkowski, Maciej         SP Spręcowo     5.5     

Seniorzy przy szachownicy (Giżycko)

1.  Mirosław Kruklis      Pionier Hetman Kętrzyn   – 14,5
2.  Janusz Malecki        Smol-Bud  Giżycko  – 13
3.  Bogdan Chałupa        Giżycko     – 12,5
4.  Józef Banaś           Smol-Bud  Giżycko   – 12
5.  Bronisław Wolski      Giżycko    – 12
6.  Ryszard Matuszewicz   Pionier Hetman Kętrzyn   – 11
7.  Danuta Mroczkowska    Smol-Bud Giżycko         – 10
8.  Władysław Żegadło     Węgorzewo                – 10
9.  Bartosz Narkiewicz    Pionier-Hetman Kętrzyn   – 10
10. Piotr Korecki         GCK Debiut Giżycko       – 10
11. Jan Zajączkowski      Smol-Bud Giżycko   –  9,5
12. Marian Witkowski      Smol-Bud Giżycko     –  9
13. Rutkowski Edward      Pisz        –  8
14. Augustynowicz Tadeusz Węgorzew   –  6,5
15  Wolski Antoni         Węgorzewo      –  6.5
16. Saik Piotr            Kętrzyn       –  5
17. Kosmala Damian        Kętrzyn   –  3,5
18. Eugeniusz Zagrodzki   Giżycko        –  3
19. Szoćko Piotr          Kętrzyn    –  2,5
20. Omielan Wojciech      Kętrzyn     –  1,5.  
21. Szypiło Kazimierz     Giżycko    –  1
22. Malecki Jakub         Pisz     –  0,5
23. Jurek Roman           Kętrzyn  –  0

Turniej ostatniej szansy

W Karpaczu w turniejach ostatniej szansy startowało dwoje naszych reprezentantów, którzy zajmując miejsca w czołówce zakwalifikowali się do Mistrzostw Polski w swojej kategorii wiekowej.

Dziewczęta  do lat13

1  Cieślak, Wiktoria   MKSz  Rybnik   5.0  
2 Wierzbowska, Aleksandra MLKS Ostródzianka Ostróda  4.5
3 Kozubal, Aleksandra  Brzozovia -MOSiR Brzozów   4.5
4  Hosiawa, Klara   TS Wisła Kraków   4.0
5  Gil, Oliwia    KS Carbo-Gliwice Gliwice  4.0  
6  Bylica, Katarzyna  AKSz Hetman-Politechnika Koszalińska Koszalin   3.5
7 Wójcik, Jagoda    KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice   2.5  
8  Białowąs, Blanka  KKS Przemyśl   0.00.00

Chłopcy do lat 15

1  Chmiel, Marcin     MLKSZ Myślenice  5.5  
2  Matysiak, Samuel  MLKSZ Myślenice  5.0  
3 Renkowski, Piotr  UKS Trzydziestka Olsztyn  4.5  
4 Bernaszuk, Krzysztof   UKS SP3 w Bogatyni   4.0  
5 Adaszewski, PawełDS17011701UKS SP3 w Bogatyni  4.0  
6 Daniel, Damian  LKS Goniec Żarów  3.5   
7 Skrzypiński, Maciej   MUKS MDK Śródmieście Wrocław  3.5  
8 Wilk, Tomasz    KSz SDK-Lotnik Mielec  3.0  
9 Perończyk, Karol    UKS SP8 Chrzanów   3.0   
10 Kozakow, Mikołaj    UKS Czternastka Warszawa  3.0  
11Borowski, Przemysław  LKS Goniec Żarów  3.0

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x