O Ostródziance głośno podczas ME w solvingu – Podwójne złoto i…fanfary

W Wilnie odbyły się Mistrzostwa Europy w solvingu czyli rozwiązywaniu zadań szachowych. Polacy potwierdzili, że w tej konkurenci są znakomici. Jak przystało na mistrzów świata (tytuł zdobyli w Kobe w Japonii) również i w Europie nie mają sobie równych. Wygrali zdecydowanie rywalizacje drużynową, a trzon reprezentacji stanowili ostródzianie. Indywidualnie Piotr Murdzia (nowy nabytek Ostródzianki w ekstralidze) był pierwszy a Aleksander. Miśta zajął piąte miejsce.

W składzie zwycięskiej ekipy był również Kacper Piorun ze Stilonu Gorzów (10 lokata). Pod koniec września cała trójka będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata w Gruzji.

Brąz w MP niewidomych i słabowiczących

Dużym sukcesem zakończył się występ dwóch szachistów z Ostródzianki w Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących. Zawody odbywały się w Warszawie w dniach 22.04. – 01.05.2013. Andrzej Migala zdobył brązowy medal a Ryszard Suder zajął IV miejsce. Oprócz uzyskania wysokich lokat w finale MP będą oni reprezentować Polskę na Mistrzostwach Europy w Saragossie (Hiszpania)