Srebro ME z ostródzkim akcentem – Brawo Panie Aleksandrze!

W zakończonych w Grecji Drużynowych Mistrzostwach Europy kobiet w szachach. Polki zdobyły srebro i jest to wielki sukces, jeden z największych w historii tej dyscypliny w naszym kraju. Bardzo miłym akcentem jest fakt, że jednym z dwóch trenerów medalistek mistrzostw Starego Kontynentu jest zawodnik Impact Team Ostróda – arcymistrz Aleksander Miśta. Od 1 marca tego roku Pan Aleksander rozpoczął pracę z kadrą narodową kobiet i od razu takie sukces, tym cenniejszy, że reprezentacja wystąpiła w Grecji bez dwóch czołowych szachistek.

Obowiązki trenera nie przeszkadzają w grze na szachownicy a wręcz przeciwnie. Obecnie czołowy ostródzki szachista ma 11 ranking w kraju i najwyższy w swej karierze zawodniczej – 2587 ELO. Jak widać, nasi zawodnicy dyscyplin umysłowych mają duże predyspozycje szkoleniowe. Niedawno Polki zdobyły w Filadelfii  mistrzostwo świata juniorek w brydżu sportowym, a ich trenerem był znakomity olsztyński zawodnik Mirosław Cichocki na co dzień reprezentujący klub Siwik Intertrade BT Mrągowo.

{gallery}szachy14{/gallery}

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x