Symultana na olsztyńskiej Starówce – Młodzież kontra mistrzowie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na olsztyńskiej Starówce zorganizowano w środę (1 czerwca) symultanę szachową. Dwaj wytrawni zawodnicy królewskiej gry: Krzysztof Budrewicz z AZS UWM Olsztyn – mistrz krajowy i Tomasz Baturo z UKS Trzydziestka Olsztyn – I kategoria plus przyjęli wyzwanie młodych adeptów i rozegrali z nimi symultanę na prawie 30 szachownic

 

Młodzież rekrutowała się przede wszystkim z młodzieżowych sekcji: SP 30, SP 10 i klubu Akces. To początkujący gracze, ale niekonwencjonalni i kilku dało się we znaki znanym zawodnikom. To znak, że maja talent. Nie brakowało też trochę starszych: gimnazjalistów i licealistów, z którymi nawet mistrzowie powinni się poważnie liczyć.

Największy sukces z uczestników odniósł Krzysztof Cis – gimnazjalista z Barczewa, który wygrał partię z Panem Krzysztofem, Wojciech Reza (LO 4 Olsztyn) i Rafał Krawczyński (Zespół Szkół Elektronicznych) zdołali zremisować, co tez można uznać za spore osiągnięcie.

Symultana przeprowadzona w plenerze spotkała się z dużym zainteresowaniem, młodzi szachiści mieli swoich kibiców, a za odwagę wszyscy otrzymali drobne upominki.

Mistrzowie kilka razy znaleźli się w opałach, ale to w tej grze normalne. Najważniejsze by do końca zachować zimną krew i popisać się błyskotliwą ripostą.

– Symultany są bardzo atrakcyjną formą współzawodnictwa w tej dyscyplinie – mówi Krzysztof Budrewicz. Dla mistrzów są dużym wyzwaniem, bo trzeba szybko myśleć i mieć podzielną uwagę, tym bardziej, że przeciwnicy są bardzo skoncentrowani i wyznają zasadę „bij mistrza”. Symultana z okazji Dnia Dziecka okazała się udana, z tym, że mam jedną uwagę. Gdyby odbywała się w godzinach popołudniowych, najlepiej w weekend, frekwencja byłaby jeszcze większa. Ale sceneria i oprawa bardzo mi się podobały

{vsig}dziendziecka{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x