„Szachiści grają dla Polonii” – Młodzi ostródzianie z wizytą w Senacie RP

22 kwietnia 2015 w Senacie RP  odbył się kolejny już finał akcji "Szachiści grają dla Polonii". Do Warszawy przybyli zwycięzcy wojewódzkich turniejów z cyklu Grand Prix Dzieci i Młodzieży. W gronie finalistów znalazło się dwóch członków klubu MLKS Ostródzianka Ostróda: Dorota Bartkowska (na codzień uczennica ZS Grabowo-Wałdyki) i Maciej Kietrys (SP 3 Ostróda).

Wspólnie z parlamentarzystami oraz reprezentantami władz Polskiego Związku Szachowego rozegrano wspólny, siedmiorundowy turniej, który zakończył pojedynek finałowy pomiędzy najlepszym z dzieci Igorem Kowalskim (KSz Polonia Warszawa) a najlepszym z parlamentarzystów Senatorem Grzegorzem Czelejem. Po ciekawym pojedynku zwyciężył Igor.

Tegoroczny finał miał również wyjątkową oprawę. Wśród gości, którzy odwiedzili grające dzieci byli Pan Marszałek Sejmu Radosław Sikorski oraz Pan Minister Sportu Andrzej Biernat. Pan Marszałek, jak przystało na Członka Rady Przyjaciół Szachów rozegrał również partię towarzyską z jedną z zawodniczek. Partia zakończyła się remisem.

Zgodnie z ideą, pojedynek pomiędzy młodymi szachistami, a Parlamentarnym Zespołem Szachowym ma szczytny cel, którym jest zaproszenie do Polski na obóz wypoczynkowo-edukacyjny dzieci polonijnych z Litwy i Białorusi.
Organizatorem pojedynku jest Polski Związek Szachowy, a Patronat Honorowy objął Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.

Źródło PZSzach.

{AdmirorGallery}kietrys27a{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Ostróda Szachy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x