Szkolna Liga Warmińsko-Mazurska – Szybkie myślenie, trafne decyzje

Zainaugurowała sezon 2011/2012 Szkolna Liga Warmińsko-Mazurska w szachach szybkich. Pomysł powstał kilka lat temu, od razu zyskał wielu zwolenników, stąd popularność rozgrywek wzrasta z roku na rok. Nie tylko dlatego, że królewska gra ma wielu zwolenników wśród młodzieży. Atrakcyjny regulamin stwarza możliwość awansów z jednej ligi do drugiej. Każdy turniej jest wprawdzie odzielną całością, ale także wpływa na dalsze losy uczestnika.

Rywalizacja odbywa się raz w miesiącu w Olsztynie ( w najbliższy weekend II edycja nowego sezonu), a my prezentujemy październikowe wyniki open w poszczególnych ligach, a także klasyfikację obejmującą rezultaty w poszczególnych grupach wiekowych (oddzielnie szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponagimnazjalne) oraz punktacje drużynową.

W pierwszym tegorocznym starciu najlepiej zaprezentowali się szachiści z Olsztyna, Ostródy, Działdowa i Kętrzyna.

Wyniki

I liga

1 BARAN, Dawid  LO VII Olsztyn 7

2 ADAMOWICZ, Marek GIM 12 Olsztyn 5

3 WIERZBOWSKA, Aleksandra SP 1 Ostróda  5

4 ADAMOWICZ, Piotr ZSEiT Olsztyn  4

5 OLSZEWSKI, Artur GIM 2 Olsztyn  4

6 KLIMIUK, Paweł ZSE Ostróda    3

7 TRENDOWSKI, Michał SP 3 Olsztyn   3

8 TRZECIAK, Bartosz SP 3 Ostróda   2

9 WOJTUNIK, Maciej GIM 8 Olsztyn  2

II liga

1 ROSIŃSKI, Michał GIM 2 Olsztyn 5.5

2 PIECZYSKI, Arkadiusz GIM 23 Olsztyn  5.5

3 ŻÓŁKIEWSKI, Jakub SP 1 Kętrzyn 5

4 PIELACH, Wojciech SP 1 Ostróda  5

5 BARTOSZEWICZ, Arkadiusz SP 13 Olsztyn  4

6 SZACHNIEWICZ, Hubert GIM 12 Olsztyn 3.5

7 CIS, Krzysztof GIM 1 Barczewo 3.5

8 KRAWCZYŃSKI, Rafał ZSEiT Olsztyn 3.5

9 CIESZYŃSKI, Artur GIM 3 Olsztyn    3.5

10 LEMAŃSKI, Edward ZS1 SP 5 Kętrzyn 3.5

11 OPOKA, Szymon SP 1 Kętrzyn  3

12 RYDZEWSKI, Marceli SP 9 Olsztyn  2.5

13 STASIEWICZ, Tomasz SP 3 Olsztyn  1

III liga

1 NOWAKOWSKI,Krystian ZS 1 Działdowo 6.5

2 BARAN, Filip KSP Olsztyn 5

3 BILIŃSKI,Artur ZSB Olsztyn 5

4 ŻEJMO, ebastian ZSEk Olsztyn 5

5 WIEŻYNIS,Weronika GIM 3 Olsztyn 4.5

6 HRYMOWICZ,Artur SP Dywity 4.5

7 DZIARKOWSKI,Krzysztof ZSB Olsztyn 4

8 BRZOZOWY,Mateusz ZSB Olsztyn 4

9 TWAROWSKI,Oskar ZS1 SP 5 Kętrzyn 4

10 WARMIŃSKA,Justyna ZS 1 Działdowo 4

11 SIKORSKI,Wojciech SP 30 Olsztyn 3.5

12 KREJNER, Emilia SP 30 Olsztyn 3

13 OLENKOWICZ,Wojciech ZS1 SP 5 Kętrzyn 3

14 JORDAN, Adam SP 30 Olsztyn 3

15 STEFAŃSKI,Jakub GIM Barczewo 3

16 WOŹNIAK,Kacper SP 30 Olsztyn 2

17 STREPIKOWSKI, Paweł SP 3 Olsztyn 2

18 KORSCH, Konrad GIM 1 Ostróda 2

19 PIÓRKOWSKI,Artur SP 3 Olsztyn 2

IV liga

1 ŁUŻEWICZ, Kacper ZS 1 Działdowo 7

2 WARMIŃSKI, Michał ZS 1 Działdowo 5.5

3 BOGDAŃSKI, Dominik SP 30 Olsztyn 5

4 LENKIEWICZ, Krystian LO Eprom Olsztyn 5

5 CZARNECKI, Dominik   ZSB Olsztyn      4.5

6 WITKA, Dawid GIM 2 Ostróda 4.5

7 TRYPUCKI, Bartosz SP 1 Kętrzyn 4.5

8 BOHDANOWICZ, Nikola SP 25 Olsztyn 4

9 OLLER, Krzysztof SP 10 Olsztyn 4

10 KORD, Arkadiusz GIM 1 Barczewo 4

11 HASIUK, Damian GIM 1 Barczewo 4

12 KREJNER, Weronika SP 30 Olsztyn 3.5

13 KOŁECKI, Maciej SP 30 Olsztyn 3.5

14 PIELACH, Bartosz SP 1 Ostróda 3.5

15 PILICHOWSKI, Kacper GIM 2 Ostróda 3.5

16 BULKOWSKI, Martin GIM 3 Olsztyn 3

17 SIKORSKA, Anna SP 30 Olsztyn 3

18 SKURSKI, Szymon SP 30 Olsztyn 2.5

19 CISZEWSKI, Mateusz GIM 1 Barczewo 2.5

20 ABRAMOWICZ, Emil  SP 30 Olsztyn 2.5

21 KLIMCZEWSKI, Jakub SP 30 Olsztyn 2

22 KRAWCZYŃSKI, Paweł SP 3 Olsztyn 2

23 GÓRSKI, Grzegorz ZSE-H Olsztyn 2

24 OLENKOWICZ, Weronika ZS1 SP 5 Kętrzyn 1.5

25 SIKORSKI, Tomasz SP 30 Olsztyn 1

 

Chłopcy – gimnazja

1 Adamowicz Marek  GIM 12 Olsztyn  14,0

2 Olszewski Artur  GIM 2 Olsztyn  13,0

3 Rosiński Michał  GIM 2 Olsztyn  11,5

3  Pieczyski Arkadiusz  GIM 23 Olsztyn  11,5

5  Wojtunik Maciej  GIM 8 Olsztyn  11,0

6 Cieszyński Artur  GIM 3 Olsztyn  9,5

6 Cis Krzysztof  GIM Barczewo  9,5

6 Szachniewicz Hubert  GIM 12 Olsztyn  9,5

9 Stefański Jakub  GIM Barczewo  6,0

10 Korsch Konrad  GIM 1 Ostróda  5,0

11Witka Dawid  GIM 2 Ostróda  4,5

12 Hasiuk Damian GIM  Barczewo  4,0

12 Kord Arkadiusz  GIM Barczewo  4,0

14    Pilichowski Kacper  GIM 2 Ostróda  3,5

15    Bulkowski Martin  GIM 3 Olsztyn  3,0

16    Ciszewski Mateusz  GIM Barczewo  2,5

Chłopcy – szkoły podstawowe

1Trendowski Michał  SP 3 Olsztyn  12,0

2 Trzeciak Bartosz  SP 3 Ostróda  11,0

2 Pielach Wojciech  SP 1 Ostróda  11,0

2 Żółkiewski Jakub  SP 1 Kętrzyn  11,0

5 Bartoszewicz Arkadiusz  SP 13 Olsztyn  10,0

6 Lemański Edward  ZS1 SP 5 Kętrzyn  9,5

7 Opoka Szymon  SP 1 Kętrzyn  9,0

8 Rydzewski Marceli  SP 9 Olsztyn  8,5

9 Baran Filip  KSP Olsztyn  8,0

10 Hrymowicz Artur  SP Dywity  7,5

11    Stasiewicz Tomasz  SP 3 Olsztyn  7,0

11Twarowski Oskar  ZS1 SP 5 Kętrzyn 7,0

13    Sikorski Wojciech  SP 30 Olsztyn  6,5

14    Olenkowicz Wojciech  ZS1 SP 5 Kętrzyn  6,0

14Jordan Adam  SP 30 Olsztyn  6,0

16    Piórkowski Artur  SP 3 Olsztyn  5,0

17Strepikowski Paweł  SP 3 Olsztyn  5,0

17Woźniak Kacper  SP 30 Olsztyn  5,0

19 Bogdański Dominik  SP 30 Olsztyn  5,0

20    Trypucki Bartosz  SP 1 Kętrzyn  4,5

21    Oller Krzysztof  SP 10 Olsztyn  4,0

22    Kołecki Maciej  SP 30 Olsztyn  3,5

22Pielach Bartosz  SP 1 Ostróda  3,5

24    Abramowicz Emil  SP 30 Olsztyn  2,5

24Skurski Szymon  SP 30 Olsztyn  2,5

26    Krawczyński Paweł SP 3 Olsztyn  2,0

26Klimczewski Jakub SP 30 Olsztyn  2,0

28    Sikorski Tomasz  SP 30 Olsztyn  1,0

Chłopcy – szkoły ponadgimnazjalne

1 Baran Dawid  LO VII Olsztyn  16,0

2 Adamowicz Piotr  ZSEiT Olsztyn  13,0

3 Klimiuk Paweł  ZSE Ostróda 12,0

4 Krawczyński Rafał  ZSEiT Olsztyn  9,5

4 Nowakowski Krystian  ZS 1 Działdowo  9,5

6 Żejmo Sebastian  ZSEk Olsztyn  8,0

6 Biliński Artur  ZSB Olsztyn  8,0

8 Dziarkowski Krzysztof  ZSB Olsztyn  7,0

8 Brzozowy Mateusz  ZSB Olsztyn  7,0

8 Łużewicz Kacper  ZS 1 Działdowo  7,0

11 Warmiński Michał  ZS 1 Działdowo  5,5

12 Lenkiewicz Krystian  LO Eprom Olsztyn  5,0

13 Czarnecki Dominik  ZSB Olsztyn  4,5

14 Górski Grzegorz  ZSE-H Olsztyn  2,0

Dziewczęta – gimnazja

1 Wieżynis Weronika  GIM 3 Olsztyn  7,5

Dziewczęta – szkoły podstawowe

1 Wierzbowska Aleksandra  SP 1 Ostróda  14,0

2 Krejner Emilia  SP 30 Olsztyn  6,0

3 Bohdanowicz Nikola  SP 25 Olsztyn  4,0

4 Krejner Weronika  SP 30 Olsztyn  3,5

5 Sikorska Anna  SP 30 Olsztyn  3,0

6 Olenkowicz Weronika  ZS1 SP 5 Kętrzyn 1,5

Dziewczęta – szkoły ponadgimnazjalne

1 Warmińska Justyna ZS 1 Działdowo  7,0

 

Klasyfikacja szkół

SZKOŁY PODSTAWOWE

1 SP 1 Ostróda  28,5

2 SP 1 Kętrzyn  24,5

3 SP 3 Olsztyn  24,0

3 ZS 1 SP 5 Kętrzyn  24,0

5 SP 30 Olsztyn  23,5

6 SP 3 Ostróda  11,0

7 SP 13 Olsztyn  10,0

8 SP 9 Olsztyn  8,5

9KSP Olsztyn 8,0

10 SP Dywity 7,5

11 SP 10 Olsztyn  4,0

11 SP 25 Olsztyn  4,0

GIMNAZJA

1 GIM 2 Olsztyn  24,5

2 GIM 12 Olsztyn  23,5

3 GIM 3 Olsztyn  20,0

4 GIM Barczewo  19,5

5 GIM 23 Olsztyn  11,5

6 GIM 8 Olsztyn  11,0

7 GIM 2 Ostróda  8,0

8 GIM 1 Ostróda 5,0

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE

1 ZS 1 Działdowo  29,0

2 ZSEiT Olsztyn  22,5

3 ZSB Olsztyn 22,0

4 LO VII Olsztyn  16,0

5 ZSE Ostróda  12,0

6 ZSEk Olsztyn  8,0

7 LO Eprom Olsztyn 5,0

8 ZSE-H Olsztyn  2,0

 

 

 

 

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x