W SP w Górowie Iławeckim uczczono Święto Niepodległości – Uczniowie lubią szachy

Fot. Roman Petrecki
We wtorek (8 listopada) w górowskiej Szkole Podstawowej jednym z punktów obchodów Święta Niepodległości był turniej szachowy, który zorganizował pedagog szkolny Roman Petrecki. Sędzią zawodów był Andrzej Markowski z MGS „Bałga” w Górowie Iławeckim. W zawodach uczniowie rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI oraz klasy VII – VIII.

Niezmiernie cieszy fakt, iż do zawodów przystąpiło 31 uczniów, którzy uczą się „królewskiej gry” pod okiem swoich nauczycieli Romana Petreckiego i Aleksandry Klimko.W najmłodszej grupie wystartowało 9 uczniów, których poziom gry nie jest jeszcze zbyt wysoki ale udział w zawodach traktują jako pierwszą styczność z grą z zegarami oraz turniejową rywalizacją. Takie doświadczenia będą owocowały w przyszłości.

W tej kategorii wiekowej turniej wygrał Karol Mackiewicz z klasy II b, przed Konradem Olejniczakiem z kl.III a oraz Zosią Piędziak z kl. II a. Całe podium średniej kategorii, gdzie wystartowało 4 zawodników, zajęli uczniowie klasy V a. Wygrał Filip Drabiński przed Adamem Goluchem i Wiktorią Jemielity. W najstarszych klasach obsada turnieju była najliczniejsza, gdyż do rywalizacji przystąpiło 18 uczniów. Turniej wygrał Bartosz Bachanowicz z kl. VIII a przed Izą Gnaś kl. VIII a oraz Jakubem Lipskim z kl. VII a.

Wszystkim uczestnikom turnieju pamiątkowe medale wręczył dyrektor szkoły Dariusz Hawrylec.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Górowo Iławeckie sport powszechny Szachy

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x