Wiosenny turniej dla wszystkich – Grały nawet przedszkolaki

W sali konferencyjnej elbląskiego lodowiska „Helena”, przy wsparciu organizacyjnym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozegrano XII Wiosenny Turniej Szachowy pod patronatem Rabaha Djebaili, dyrektora kwidzyńskiej fabryki Knauf Industries Polska. Przez dwa dni 75. uczestników z Elbląga, Ostródy i Gronowa Elbląskiego z 17. szkół i 4. przedszkoli, w wieku od 6 do 19 lat rywalizowało w szachach szybkich w czterech kategoriach wiekowych.

 

Obowiązki głównego arbitra i rozjemcy pełnił Bogdan Siwoń z Klubu Szachowego „Zakrzewo – Start”, zasłużonego propagatora dyscypliny w Elblągu. Emocji przy szachownicach nie brakowało, a po rozegraniu wszystkich partii zwycięzcy w kategoriach byli honorowani pucharami, natomiast wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali upominki ufundowane przez patrona zawodów.

Kategorię dzieci do lat 7 wygrali elblążanie: Julianna Libura SP 1 i Maciej Błaszczuk z Przedszkola nr 10. Drużynowo ekipa Szkoły Podstawowej nr 1 z Elbląga.

W rywalizacji szkół podstawowych do lat 13 najlepsi Aleksandra Wierzbowska z SP 1 z Ostródy oraz Igor Janik z SP 21 z Elbląga, a drużynowy sukces zanotowali młodzi szachiści z SP 19 z Elbląga.

W rywalizacji gimnazjalistów do lat 16 triumfowali Karolina Zakrzewska z Gronowa Elbląskiego i Konrad Dwulit z Gimnazjum nr 8 z Elbląga, które zwyciężyło drużynowo.

W kategorii licealistów do lat 19 bezkonkurencyjni byli reprezentanci I Liceum Ogólnokształcącego z Elbląga. Indywidualnie najlepsi Magdalena Kujawska i Jacek Murawski walnie przyczynili się do sukcesu drużynowego szkoły.

{vsig}szachy{/vsig}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x