Akademickie MP Poznań 2021 – Cezary Białecki zdobył dwa medale dla UWM

Fot. nadesłane
W czwartek (24 czerwca) w Poznaniu zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce. W turnieju w szabli wystąpił Cezary Białecki -barczewianin, wychowanek UKS Hajduczek, który karierę kontynuuje wprawdzie w stolicy, ale studiując na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim reprezentował w tej imprezie uczelnię oraz stolicę regionu. Spisał się doskonale zdobywając dwa medale: brązowy w open i złoty w relacji uniwersytetów

Turniej rozpoczął się od walk grupowych. Na stoczonych sześć walk Czarek wygrał wszystkie, co dało mu drugie rozstawienie w play off. W fazie pucharowej pokonał rywali z: ASW Warszawa.(15:1) i UKSW Warszawa (15-7) . W walce o finał przegrał z zawodnikiem AZS AWF Katowice 8:15 i zakończył rywalizację na trzecim miejscu. Jak się później okazało zawodnik z Katowic wygrał cały turniej. W klasyfikacji uniwersytetów Czarek zdobył złoty medal. Turniej można uznać za udany, a efektem są dwa medale Akademickich Mistrzostw Polski.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Cezary Białecki Olsztyn sport powszechny szermierka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x