II Puchar Polski Juniorów Młodszych Łódź 2013 – Hajduczek z potencjałem

W sobotę (23 listopada ) w Łodzi odbył się II Puchar Polski Juniorów Młodszych w szabli chłopców i dziewcząt. Do Łodzi pojechali Cezary Białecki, Emilia Szymańska oraz Aleksandra Romańczyk. Czarek został sklasyfikowany na 11 pozycji. Walczył skutecznie, awansował do fazy play off, dostał się do 1/8 finału przegrał dopiero pojedynek o „ósemkę”. Aleksandra Romańczyk zajęła 32, a Emilia Szymańska 42 miejsce.

 

Turniej rozpoczął się od walk grupowych chłopców. Czarek po stoczeniu pięciu walk awansował do drugiej tury turnieju. Natomiast Emila Szymańska, która debiutowała w turnieju ogólnopolskim nie zdołała awansować do drugiej tury, zajmując ostatecznie 42 miejsce. Natomiast Aleksandra Romańczyk wygrywając jedną walkę grupową awansowała do dalszych walk.

W drugiej turze Czarek Białecki wygrywając pięć walk awansował do fazy play-off, co nie udało się jego koleżance Oli, która wygrała jedną walkę i ostatecznie zajęła 32 miejsce.

W walkach pucharowych przeciwnikiem Czarka był zawodnik OŚ AZS Poznań. Olsztynianin wygrywając z nim 15-6 awansował dalej. W walce o awans do najlepszej ósemki turnieju spotkał się z łodzianinem z Dragona. Niestety uległ mu 11-15 i ostatecznie zajął 11 miejsce.

Dla Emili Szymańskiej był to pierwszy turniej rangi ogólnopolskiej i jej wynik  nie powinien dziwić ze względu na brak doświadczenia. Natomiast Aleksandra Romańczyk walczyła z zawodniczkami cztery lata starszymi i jej 32 miejsce jest dobrym znakiem, że szablistka UKS Hajduczek Olsztyn ma potencjał, aby osiągać coraz lepsze rezultaty.  

Czarek Białecki, który w tej kategorii wiekowej ma jeszcze dwa sezony startów i nie był faworytem. Ale potwierdził , że zalicza się do czołówki krajowej, chociaż 11 miejsce nie jest jego szczytem możliwości. Miejmy tylko nadzieję, że w następnym turnieju wyciągnie wnioski i przywiezie jeszcze nie jeden medal zdobyty dla naszego województwa.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn szermierka UKS Hajduczek Olsztyn

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x