III Puchar Polski Juniorów Sosnowiec 2015 – Dwa miejsca w dziesiątce to się liczy!

W sobotę (10 stycznia) w Sosnowcu odbył się III Puchar Polski Juniorów w szabli kobiet i mężczyzn. W turnieju uczestniczyło dwóch szermierzy pochodzących z Warmii - Jakub Poziemski (junior)- zawodnik UKS Riposta Olsztyn oraz mieszkaniec Barczewa Cezary Białecki (junior młodszy) obecnie reprezentujący MUKS Victor Warszawa. Obaj zakończyli rywalizację w czołowej dziesiątce. To się liczy!

Zaczęli turniej rewelacyjnie. W eliminacjach po stoczeniu 11 walk Czarek zanotował 10 wygranych, natomiast Kuba rozstrzygnął na swoja korzyść 9 potyczek. Obaj awansowali do fazy pucharowej z bardzo dobrym bilansem.  

W pierwszych walkach pucharowych obaj spotkali się z zawodnikami AZS AWF Warszawa, Czarek swoją walkę wygrał 15/7, a Kuba  15/8. Drabinka tak się ułożyła, że w pojedynku o wejście do najlepszej ósemki Czarek  z Kubą musieli walczyć ze sobą. Lepszy okazał się mieszkaniec Barczewa, wygrywając 15/6 i znalazł się w najlepszej ósemce zawodników w turnieju. Szablista Riposty zakończył rywalizacje na bardzo dobrym 10 miejscu

Tymczasem w walce o medal Czarek spotkał się z zawodnikiem OŚ AZS Poznań, z którym  przegrał  4/15  i zajął ostatecznie 7 miejsce, a zawodnik z Poznania wygrał cały turniej jak i dwa pozostałe turnieje w tym sezonie. 

Obaj nasi szermierze zaprezentowali się bardzo dobrze. Kuba wywalczył najwyższe miejsce z cyklu Pucharów Polski w tym sezonie. Natomiast Czarek jako junior młodszy sprawił niespodziankę awansując do najlepszej ósemki 20 -latków,. Tym samym bardzo przybliżył się do wyjazdu na Mistrzostwa Europy i Świata, które odbędą się w Słowenii i Uzbekistanie.

{AdmirorGallery}poziemski88{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Barczewo Olsztyn szermierka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x