IV Puchar Polski Seniorów Konin 2015 – Czarek Białecki pnie się do góry

18 kwietnia w Koninie odbył się IV Puchar Polski Seniorów. W turnieju brał udział mieszkaniec Barczewa Cezary Białecki zawodnik MUKS Victor Warszawa. W poprzednim turnieju seniorskim jego ósme miejsce odebrano jako niebywałą sensację, dlatego turniej w Koninie był dużym wyzwaniem. Chodziło o to by udowodnić, że ten wynik nie był przypadkowy. I Czarek udowodnił. Zajął siódme miejsce.

Po stoczeniu 12 walk grupowych, gdzie Czarek walczył ze zmiennym szczęściem udało mu się dostać do fazy pucharowej, gdzie pierwszym rywalem był zawodnik Fortis Sosnowiec, Pokonał go po wyrównanym przebiegu 15:12. Następnym przeciwnikiem, patrząc na drabinkę, powinien być Włoch, który gościnnie startował w tym turnieju. Tymczasem reprezentant Italii niespodziewanie został wyeliminowany przez szablistę Zagłębiowskiego Klubu Szermierczego Sosnowiec i właśnie on był kolejna przeszkodą. Czarek wygrał 15:9 i awansował do najlepszej ósemki turnieju. O wejście do strefy medalowej spotkał się z szermierzem KKSZ Konin. Ulegając mu 10:15 ostatecznie zajął 7 miejsce.

Ósma lokata Czarka z Warszawie była wielką niespodzianką, a siódme w Koninie jest dowodem, że nastąpiła stabilizacja na bardzo wysokim poziomie. Ostatnie rezultaty są przepustką do prestiżowych imprez międzynarodowych: Pucharu Świata Seniorów i Mistrzostw Europy U-20.