Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Toruń 2012 – Złote szable Hajduczka

W sobotę (20 października )w Toruniu odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w szabli chłopców i dziewcząt. W turnieju startowali zawodnicy z województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. W rywalizacji indywidualnej pierwsze miejsce wśród chłopców zdobył Cezary Białecki (UKS Hajduczek Olsztyn), wygrywając po zaciętej walce z zawodnikiem z Bydgoszczy 12-11. W tej samej kategorii trzeci był Jakub Mackiewicz (UKS Hajduczek Olsztyn).

W ten sam dzień odbył się turniej drużynowy, który wygrał UKS Hajduczek Olsztyn w składzie Cezary Białecki, Jakub Mackiewicz i Mikołaj Jurkiewicz.

Wśród dziewcząt drugie miejsce drużynowo zajęły Pola Miklas, Klaudia Malgrem, Aleksandra Romańczyk i Magdalena Cynt. Drugi zespół w składzie: Grażyna Płoska, Julia Brzozowska, Zuzanna Mikołajczyk i Weronika Borkowska wywalczył trzecia lokatę.

Miejmy nadzieję, że następne zawody, które odbędą się w Koninie – Puchar Polski Młodzików w szabli będą również udane dla naszych szermierzy.

Puchar Polski w Koninie

W turnieju O Puchar polsku juniorów wystartował szablista UKS Hajduczek Olsztyn Jakub Poziemski. W gronie dużo starszych od siebie zawodników zajął 46 miejsce.