MP Juniorów Chotomów 2021 – Szabliści Hajduczka łatwo skóry nie sprzedali

Fundacja Liderzy Sportu
W Chotomowie 4-5 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów w szabli (do lat 21). W sumie w rywalizacji wzięło udział 117 zawodników, w tym szabliści z UKS Hajduczek i UKS Riposta Olsztyn. Byli znacznie młodsi od przeciwników, trudno więc było oczekiwać medali, ale przecież zbieranie doświadczeń to doskonały kapitał na przyszłość. Tak uważa trener i prezes UKS Hajduczek Olsztyn Adam Sobczyk, dlatego postanowił zabrać do Chotomowa sześcioro młodych szablistów.

Pierwszego dnia odbył się turniej indywidualny. Jako pierwsze na planszach rywalizowały kobiety, w tym szablistki z UKS Hajduczek: Dominika Trager, Marta Rozmus i Aniela Kozłowska. Po fazie grupowej Dominika i Aniela pewnie awansowały od razu do drugiej fazy play off. Tu jednak trafiły na siebie i po wyrównanym pojedynku zwycięstwo odniosła Aniela, pokonując Dominikę 15:12. W walce o ćwierćfinał szablistka Hajduczka spotkała się z późniejszą zwyciężczynią mistrzostw Julią Cieślar (Zagłębiowski Klub Szermierczy), przegrywając starcie 9:15.

– Szkoda, że dziewczęta trafiły na siebie. Jestem przekonany, że w przypadku innego rozstawienia obie pewnie awansowałyby do najlepszej szesnastki turnieju. To również miałoby wpływ na lepsze rozstawienie naszej ekipy do turnieju drużynowego. Co ważne, bardzo dobrze pokazały się w walkach grupowych – komentuje Adam Sobczyk.

Ostatecznie szesnastoletnia Aniela Kozłowska ukończyła mistrzostwa na 15. miejscu, Dominika Trager uplasowała się na miejscu 20.

W rywalizacji mężczyzn wystartowali szabliści z UKS Hajduczek Olsztyn: Filip Kusak, Oskar Kusak, Krzysztof Dowgierd i Łukasz Kowalczyk. Po fazie grupowej pewnie awansowali do walk pucharowych. Wszyscy pokonali swoich pierwszych rywali: Filip – Pawła Zastawnego (UKS Riposta) 15:7; Łukasz – Kacpra Kubicę (AZS AWF Katowice) 15:11; Oskar – Aleksandra Denkiewicza (UKS Szabla Ząbki) 15:11. Cała trójka przegrała swoje kolejne pojedynki. Najlepiej z szablistów turniej zakończył Krzysztof Dowgierd. W pierwszej walce pokonał Mateusza Stasiaka (KKSZ Konin) 15:8. W kolejnej Sofiena Hadaj Bahira (KKSZ Konin) 15:12. W walce o ćwierćfinał trafił na doświadczonego zawodnika z Konina Olafa Stasiaka, przegrywając pojedynek 5:15.

– Chłopcy również zaprezentowali się świetnie. Pewny awans do pucharów i wygrane pierwsze walki na pewno cieszą. Start był dobrym treningiem przed zbliżająca się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która w tym roku odbędzie się pod koniec czerwca w Łodzi. Gratuluję wszystkim zawodnikom – podkreśla Sobczyk.

Drugiego dnia odbył się turniej drużynowy. Szablistki UKS Hajduczek Olsztyn w składzie: Aniela Kozłowska, Dominika Trager i Marta Rozmus trafiły na znacznie wyżej rozstawiony zespół Dragonu Łódź. Po emocjonującym pojedynku przegrały starcie 40:45.

– Było to emocjonujące starcie. Nasze szablistki pokazały się z bardzo dobrej strony, a wynik końcowy na pewno można uznać za miłą niespodziankę. Okazuje się, że niekoniecznie trzeba wygrać, by być zadowolonym ze swojej postawy – komentuje trener Adam Sęczek. Tytuł mistrzyń Polski wywalczyły szablistki TMS Zagłębia Sosnowiec.

Drużyna chłopców (Oskar Kusak, Krzysztof Dowgierd i Łukasz Kowalczyk) w pierwszym starciu walczyła z UKS Ripostą, pokonując rywali 45:40. Niestety, podczas jednej z walk kontuzji doznał Kowalczyk, co praktycznie wyeliminowało team z dalszej rywalizacji. Szabliści jedynie wyszli do drugiego meczu, by wycofać się z turnieju. Mistrzem drużynowym została ekipa MUKS Victor Warszawa.

UKS Hajduczek Olsztyn w ramach programu „Szkolenie sportowe szablistów UKS Hajduczek Olsztyn” wspiera Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

Turniej indywidualny kobiet:

1 – Julia Cieślar – Zagłębiowski Klub Szermierczy

2 – Zuzanna Porada – TMS Zagłebie Sosnowiec

3 – Natalia Gałecka – AZS AWF Warszawa

3 – Emilia Rowińska – AZS AWF Warszawa

………………………………..

15 – Aniela Kozłowska – UKS Hajduczek Olsztyn

20 – Dominika Trager – UKS Hajduczek Olsztyn

30 – Dominika Szymaniak – UKS Riposta

38 – Aleksandra Romańczyk – UKS Riposta

45 – Katarzyna Krzewska – UKS Riposta

47 – Marta Rozmus – UKS Hajduczek Olsztyn

Turniej indywidualny mężczyzn:

1 – Jakub Broniszewski – MUKS Victor Warszawa

2 – Szymon Hryciuk – AZS AWF Katowice

3 – Franciszek Nowak – AZS AWF Warszawa

3 – Marcel Broniszewski – MUKS Victor Warszawa

……………………………………

13 – Krzysztof Dowgierd – UKS Hajduczek Olsztyn

17 – Filip Kusak – UKS Hajduczek Olsztyn

18 – Oskar Kusak – UKS Hajduczek Olsztyn

23 – Łukasz Kowalczyk – UKS Hajduczek Olsztyn

34 – Jakub Wesołowski – UKS Riposta

49 – Jakub Obniski – UKS Riposta

51 – Korneliusz Polakowski – UKS Riposta

53 – Paweł Zastawny – UKS Riposta

Fundacja Liderzy Sportu

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

hajduczek olsztyn Olsztyn sport młodzieżowy szemierka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x