MP Młodzików Kobyłka 2021 – Piąte miejsce szablistek, zbierany doświadczenia

Fot. Fundacja Liderzy Sportu
W Kobyłce (12-13 czerwca) odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików w szabli. Pierwszego dnia mistrzostw odbył się turniej indywidualny, w którym wystartowali szabliści UKS Hajduczek Olsztyn: Antonina Dobies, Elżbieta Mejłun, Karolina Mejłun oraz Olgierd Budkiewicz, Maksymilian Przekop i Mikołaj Grzeszczyk.

Turniej rozpoczął się od rywalizacji dziewcząt. Wszystkie zawodniczki Hajduczka zakwalifikowały się do rundy pucharowej. Pierwszą walkę przegrała najmłodsza zawodniczka Karina Mejłun. Jej starsze koleżanki awansowały do drugiej rundy. Tu Antonia Dobies przegrała z Amelią Ostrowską (Akademia Szermierki Lublin) 10:12. Elżbieta pokonała Lenę Witkowską (KKSZ Konin) 12:2, by w walce o ćwierćfinał ulec Mai Koneckiej (AZS Poznań) 8:12.

– Zbieramy doświadczenia. Nasze najmłodsze zawodniczki bardzo dobrze zaprezentowały się na mistrzowskich planszach. Każda zwycięska walka jest radością, każda przegrana najlepszą lekcją, z której trzeba teraz wyciągnąć odpowiednie wnioski – komentuje trener i prezes UKS Hajduczek Olsztyn Adam Sobczyk.

Po turnieju dziewcząt na plansze wyszli chłopcy. Wszyscy awansowali do play off. Maksymilian Przekop i Mikołaj Grzeszczyk przegrali swoje pierwsze walki. Olgierd Budkiewicz pokonał Mateusza Kruszyńskiego (Dragon Łódź) 12:7, by przegrać kolejną walkę z Franciszkiem Mateuszukiem (UKS Szabla Ząbki) 3:12.

– Chłopcy to bardzo młoda ekipa. Muszą poznać smak dużych imprez, mają niewiele startów. Każdy z nich osiągnął swój sukces. Gratulacje – podkreśla Sobczyk.

Drugiego dnia odbył się turniej drużynowy. Chłopcy po przegranym pierwszym meczu nie awansowali do grupy drużyn walczących o medale. Znacznie lepiej zaprezentowały się szablistki (Antonina Dobies, Elżbieta Mejłun i Karolina Mejłun), które przegrały tylko jeden pojedynek. W pierwszym starciu pokonały UKS Szablę Brzoza 36:22, co dało im awans do najlepszej ósemki turnieju. Tu w ćwierćfinale przegrały z TMS Zagłębie Sosnowiec 36:18. Kolejne starcia, to już same zwycięstwa naszych szablistek. Wygrały z Kolejarzem 24 Katowice 36:30, a w walce o piąte miejsce utytułowaną ekipę AZS AWF Warszawa 36:33. W sumie o tytuł mistrzowski rywalizowało 14 drużyn dziewcząt i 18 chłopców.

– Z pewnością start naszych zawodników mogę uznać za dobry. Wiele pięknych akcji, wiele emocji i bardzo dobre 5. miejsce naszych szablistek. Wracamy do Olsztyna i dalej pracujemy. Wszakże to trening czyni mistrza – uśmiecha się trener.

UKS Hajduczek Olsztyn w ramach programu „Szkolenie sportowe szablistów UKS Hajduczek Olsztyn” wspiera Fundacja Agencji Rozwoju Przemysłu. Zawodnicy biorą udział w programie współfinansowanym przez urząd miasta w Olsztynie „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

Turniej indywidualny (61 szablistek)

1 – Lidia Tabędzka – Grodziski Klub Szermierczy

2 – Julia Szelągowska – UKS Szabla Ząbki

3 – Amelia Kukla – UKS Szabla Ząbki

3 – Zofia Pieniążek – TMS Zagłebie Sosnowiec

…………………………

12 – Elżbieta Mejłun – UKS Hajduczek Olsztyn

24 – Antonina Dobies – UKS Hajduczek Olsztyn

37 – Karolina Mejłun – UKS Hajduczek Olsztyn

Turniej indywidualny (71 szablistów)

1 – Kacper Pękała – UKS Szabla Ząbki

2 – Maciej Figurski – IKS Szermierka Wołomin

3 – Bruno Kobla – AZS AWF Warszawa

3 – Franciszek Mateuszuk – UKS Szabla Ząbki

…………………………

27 – Olgierd Budkiewicz – UKS Hajduczek Olsztyn

42 – Mikołaj Grzeszczyk – UKS Hajduczek Olsztyn

57 – Maksymilian Przekop – UKS Hajduczek Olsztyn

Fundacja Liderzy Sportu

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn sport młodzieżowy szermierka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x