MP seniorów w szabli Warszawa 2015 – W „drużynówce” Czarek Białecki otarł się o medal

W miniony weekend (16/17 maja) w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w szermierce. Jedynym akcentem warmińskim w tej imprezie był udział w niej mieszkańca Barczewa obecnie zawodnika MUKS Victor Warszawa Cezarego Białeckiego. W turnieju indywidualnym zajął 19 miejsce, natomiast w drużynowym był bliski medalu lądując ostatecznie na czwartej pozycji.

W pierwszym dniu odbyły się walki indywidualne. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, ze względu na udział wielu doświadczonych i utytułowanych zawodników. W tym gronie wystąpił Cezary Białecki, który w 12 walkach grupowych odniósł 9 zwycięstw i dostał się do fazy pucharowej. W  1/32 finału spotkał się z kolegą klubowym medalistą Mistrzostw Polski Danielem Olejnikiem i przegrywając 8/15 i zajął ostatecznie dobre 19 miejsce.

W drugim dniu odbyły się walki drużynowe. MUKS Victor Warszawa zmierzył się najpierw z TMS Sosnowiec i odniósł zwycięstwo 45/27. W półfinale przegrał AZS AWF Katowice 35/45 , a w spotkaniu o 3 miejsce po wyrównanym przebiegu uległ niestety 41/45 Fortisowi z Sosnowca i zajął 4 miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorów.

Przypomnijmy, że Czarek Białecki jest jeszcze juniorem młodszym i już otarł się o medal w seniorskiej imprezie. Zebrał sporo doświadczeń, które, mamy nadzieje, będą procentować już niebawem.