MP w Szermierce na Wózkach – 11-letni Adam Gaszyk sięgnął po brąz

W miniony weekend (25-27 X) w sali sportów walki  AWF na Bielanach odbyły się XX Mistrzostwa Polski w Szermierce na wózkach .(organizatorem zawodów był IKS AWF Warszawa) Po raz pierwszy rozegrano kategorię dzieci na florety. Olsztyn i nasze województwo reprezentował  11 letni uczeń ZSO nr 3 z oddziałami integracyjnymi w Olsztynie  Adam Gaszyk Walczył dzielnie i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski w szermierce na wózkach .

 

To pierwszy, historyczny medal Mistrzostw Polski dla Olsztyna w tej konkurencji. Poczynania naszego Adama i jego przeciwników z prawdziwym podziwem obserwowali Mistrzowie Świata i Paraolimpiady którzy w tym czasie rozgrywali swoje mistrzostwa.

Na co dzień Adam i jeszcze trójka dzieci trenuje szermierkę na wózkach u siebie w szkole integracyjnej (Sp 25). Wszystko to oczywiście dzięki  aprobacie i wsparciu dyrekcji ZSO nr 3 z oddz integracyjnymi w Olsztynie. Jest to już drugi sukces naszych szermierzy poprzednio w czerwcu z turnieju Sadyba Cup przywieźli dwa medale. 

 {AdmirorGallery}sobczyk27{/AdmirorGallery}

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

Olsztyn szermierka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x