Ogólnopolski Turniej Juniorów Młodszych Konin 2014 – Trzeba mieć trochę szczęścia

W sobotę (24 maja) w Koninie odbył się Ogólnopolski Turniej Juniorów Młodszych w szabli dziewcząt i chłopców. W imprezie uczestniczyło dwoje zawodników z Warmii i Mazur -Aleksandra Romańczyk (UKS Hajduczek Olsztyn) i Cezary Białecki (MUKS VIctor Warszawa). Ola jest jeszcze młodziczka i zajęła 22 miejsce, natomiast Czarka w II rundzie play off zatrzymał triumfator imprezy.

Aleksandra Romańczyk po stoczeniu 12 walk zakwalifikowała się do fazy pucharowej turnieju, gdzie spotkała się z zawodniczką UKS 13 Białystok. Ulegając jej 6:15 zajęła ostatecznie 22 miejsce.

Natomiast Cezary Białecki po udanych kwalifikacjach w pierwszej walce pucharowej zmierzył się z zawodnikiem gospodarzy KKSZ Konin i pokonał go 15:12. W dalszej części turnieju na swojej drodze spotkał późniejszego zwycięzcę tego turnieju szablistę KKSZ Konin, z którym przegrał 5:15 co dało mu 14 miejsce.

Wynik Aleksandry Romańczyk można uznać za obiecujący ze względu na jej wiek, bo będąc młodziczką potrafi nawiązać walkę z trzy lata starszymi zawodniczkami. Co do Cezarego Białeckiego stać go na więcej, ale zbyt wcześnie trafił na faworyta – uczestnika Mistrzostw Świata i Europy Kadetów. W sporcie trzeba mieć trochę szczęścia.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

hajduczek olsztyn Olsztyn szermierka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x
()
x