Ogólnopolski Turniej Mikołajkowy Brzoza 2021 – Hajduczek mocny we wszystkich kategoriach

Fot. Fundacja Liderzy Sportu
To był bardzo udany weekend (11/12 grudnia) dla szablistów z UKS Hajduczek Olsztyn. Na Ogólnopolskim Turnieju Mikołajkowym w szabli dziewcząt i chłopców, który odbył się w Brzozie, aż sześciu z nich stanęło na podium. Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach wiekowych: 2011 i młodsi, 2008-2010, 2005- 2007. W turnieju wystartowało 7 szablistów z olsztyńskiego klubu: Patrycja Pisoń, TosiaDobies, Ela Mejłun, Antoni Kokorniak, Olgierd Budkiewicz, Maksymilian Przekop i Paweł Zastawny.

– Nie było kategorii wiekowej bez podium. To cieszy, zwłaszcza,kiedy na co dzień widzę, jak zawodnicy trenują, angażują się, by rozwijać swoją pasję, jaką jest szermierka – podkreśla prezes i trener UKS Hajduczek Olsztyn, Adam Sobczyk.

Wszyscy po fazie grupowej awansowali do pucharów, doskonale radząc sobie w play off, by ostatecznie zająć następujące miejsca: kat. 2011 i młodsi – Patrycja Pisoń – III miejsce, Antoni Kokorniak – III miejsce; kat. 2008-2010 – Tosia Dobies – II miejsce, Olgierd Budkiewicz – III miejsce; kat. 2005-2007 – Ela Mejłun – III miejsce, Paweł Zastawny – II miejsce.

– Dwa finały i cztery półfinały to naprawdę doskonały wynik. Było wiele pozytywnych emocji, walk na wysokim poziomie i radości z wywalczonych lokat. Staramy się, by zapewnić naszym zawodnikom jak najlepsze warunki rozwoju. W proces szkolenia zaangażowanych jest trzech trenerów szermierki, trener przygotowania motorycznego i psycholog sportowy. To umożliwia zrównoważony rozwój na wszystkich płaszczyznach, odpowiednie podejście do treningów i spojrzenie na siebie również od strony odpowiedniej motywacji, jak i wykorzystanie sposobów radzenia sobie ze stresem startowym – wymienia Sobczyk.

Działania te są możliwe dzięki wsparciu szablistów przez Fundację Orlen, Fundację Lotto i Fundację Agencji Rozwoju Przemysłu. Zawodnicy biorą również udział w programie współfinansowanym przez Urząd Miasta w Olsztynie – „Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży biorącej udział w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym”.

!!!

Chcesz wesprzeć portal WAMA-SPORT?

Jeśli chcesz pomóc nam w prowadzeniu portalu, zachęcamy do wsparcia nas na Patronite! Już 3zł miesięcznie jest dla nas znaczącą kwotą!

To zajmie tylko chwilę! Transakcji możesz dokonać przez przelew bankowy, BLIK lub PayPal!

hajduczek olsztyn Olsztyn sport młodzieżowy szermierka

Komentarze

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Wspierają nas

Ośrodek Sportu i Rekreacji Olsztyn

Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych

Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego

0
Chcielibyśmy poznać Twoją opinię! Skomentuj artykuł!x